فرمانده انتظامی استان اصفهان اجرای طرح نصب ردیاب به خودرو از آبان ماه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سردارمهدی معصوم بیگی در جمع اصحاب رسانه گفت: طرح نصب ردیاب به خودرو برای افزایش قدرت کشف سرقت‌ها و جلوگیری از سرقت ها آبان ماه در اصفهان به عنوان نخستین استان کشور اجرایی می شود.

وی افزود: در زمینه مقابله با سرقت خودرو و افزایش قدرت کشف با شرکت‌های معتبر برای طراحی یک ردیاب‌ خودرو مذاکره شده است.

مقام انتظامی استان گفت: زمانی که این ردیاب در خودرو نصب می‌شود، ارتباط خودرو با مالک دائما برقرار است و بر این اساس به هر دلیل سرقت انجام شود قدرت کشف ما به ۱۰۰ درصد نزدیک می‌شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان داشت: طرح نصب ردیاب به خودرو از آبانماه به شکل گسترده برای نخستین بار در کشور در سطح استان اصفهان به عنوان استان پایلوت عملیاتی می شود.

وی درباره عملکرد پلیس در چهار ماهه ابتدایی سال بیان داشت: در حوزه قاچاق کالا در پرونده‌های بیش از ۵۰۰ میلیون تومان بیش از ۱۰۰ درصد رشد و در پرونده‌های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ۲۲ درصد رشد داشته است.

سردار معصوم بیگی گفت: عمده کالاهای قاچاق  لوازم بهداشتی و آرایشی، پوشاک و پارچه بوده است.

شناسایی 61 باند سرقت در اصفهان

وی افزود: در زمینه مبارزه با سرقت بیش از پنج هزار و ۹۰۰ سارق دستگیر و ۶۱ باند سرقت شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: کشف زمین خواری به ارزش ۲۵۷ میلیارد ریال از فعالیت های پلیس در راستای مبارزه با جرائم اقتصادی است.

سردار معصوم بیگی در زمینه دستگیری باندهای سرقت نیز گفت: به نوعی که بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال سکه طلا و غیره از یکی از باندهای سرقت و شناسایی و با آن برخورد شد.

وی ادامه داد:در زمینه کشف مواد مخدر بالغ بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۳ درصد افزایش کشف داشتیم.

این مقام انتظامی اظهار داشت: ۷۳ درصد مواد مکشوفه از نوع تریاک است که سه درصد دستگیرشدگان اتباع خارجی و ۲.۷ درصد زنان هستند.