رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در هفته گذشته 5 انبار احتکار کالا در گشت مشترک در شهرستان بندرعباس کشف و پلمپ شد

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «خلیل قاسمی» در دومین جلسه ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالا از برگزاری این ستاد در شهرستانهای میناب، رودان و بندرلنگه با رویکرد بررسی انبارها در سطح این شهرستان‌ها خبر داد و افزود: در هفته گذشته 5 انبار احتکار کالا در گشت مشترک در شهرستان بندرعباس کشف و پلمپ شد که پرونده آنان به تعزیرات حکومتی ارسال و ارزش ریالی آنها بالغ بر 120 میلیارد ریال است.

وی ضمن تاکید بر لزوم اعلام موجودی کالاها توسط صاحبان آنان، اظهار داشت: تمام فعالین اقتصادی طبق اعلام سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، باید موجودی کالای خود را به این سازمان اعلام نمایند در غیر این صورت با آنان تحت عنوان احتکارکنندگان کالای اساسی برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در ادامه افزود: برای رسیدگی سریع به موضوع کشف انبارها، مقرر شد تعزیرات حکومتی یک شعبه مشخص برای ارتباط مستقیم با معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت جهت اعزام به گشت مشترک داشته باشند.

قاسمی در ادامه به لزوم تامین تجهیزات حمل و نقل و همچنین لوازم التحریر اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به فصل سفر و تجهیز وسایل حمل و نقل از لحاظ لوازم یدکی ها و همچنین نزدیکی فصل بازگشایی مدارس و نیاز به تامین لوازم التحریر، که هر دو به عنوان کالای اساسی در لیست کالایی مطرحند به صورت ویژه انبارهای آنان رصد خواهد شد.

وی در پایان افزود: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک از انبارهای غیرمجاز در محلات و ... به سامانه 124 اطلاع دهند تا بازرسان سازمان و تعزیرات حکومتی در یک اقدام سریع آنان را کشف و ضبط نمایند.

رئیس تعزیرات حکومتی استان نیز در این نشست به نحوه رسیدگی به پرونده های احتکار کنندگان پرداخت و افزود: در صوتری که انباری کشف و منجر به تشکیل پرونده شود با جدیت قاطع و در اسرع وقت رسیدگی و برخورد خواهد شد.

مدنی میزان جزای این پرونده ها را عرضه کالا به مصرف کنندگان و همچنین حداکثر جزای نقدی به متخلفان اعلام کرد و افزود: در صورت نیاز نیز از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.

وی مدت زمان رسیدگی به پرونده های احتکاری را 15 روزه اعلام کرد.