استاندار اصفهان از خرید نخستین خط هوایی اختصاصی اصفهان با هدف توسعه گردشگری استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: موانع و راهکارهای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی در 18 بند مورد بررسی قرار گرفت و بر همین اساس کالاهای ایرانی باید از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت باشند و از نظر تسهیل دسترسی مردم به کالای ایرانی نیز اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با طراحی سایت‌هایی، کالاهای ایرانی به شکل روزانه در اختیار مردم قرار گیرد و مشخص شود که کدام کالای ایرانی با چه قیمت و کیفیتی عرضه می‌شود، افزود: با رفع موانع و اجرای این راهکارها شرایطی فراهم خواهد شد که مردم بیشتر با کالاهای ایرانی و تنوع و کیفیت آن آشنا شوند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه باید دسترسی مردم به کالای ایرانی بیشتر و قیمت‌ها متناسب با زندگی مردم تصویب شود، افزود: تلاش خواهیم کرد که با کم کردن واسطه‌ها، فاصله بین قیمت تولید کننده و مصرف کننده کمتر شود و با کنترل قیمت‌ها و با توجه به شرایط ایجاد شده کالای ایرانی با قیمت و کیفیت مناسب عرضه شود.

وی در ادامه به ایجاد ایرلاین مختص اصفهان اشاره و تصریح کرد: استان اصفهان با تمام بزرگی و رجحانی که نسبت به دیگر استان‌ها داشت و همچنین مزیت‌های مختلف گردشگری، قدمت تاریخی و فرهنگی فاقد ایرلاین و خط هوایی متعلق به خود بود.

مهرعلیزاده اضافه کرد: از ابتدای حضور در اصفهان در جهت تکمیل زنجیره گردشگری و کمک به ورود و خروج مسافران خارجی به پایتخت کشور، مجموعه پروژه‌های توسعه فرودگاه بین المللی اصفهان، قطار سریع السیر اصفهان – تهران و اتصال اصفهان به 6 پایتخت مطرح جهان را از نظر رفت و آمد مسافر و بازرگانان به عنوان یک زنجیره برای توسعه گردشگری و اقتصادی استان مطرح کردم و در این زنجیره فقدان یک ایرلاین مختص اصفهان که به عنوان ابزار برای این کار مورد استفاده قرار گیرد احساس می‌شد.

وی افزود: با پیگیری‌های 3 ماهه خوشبختانه شرکت قشم ایر یکی از ایرلاین‌های مطرح کشور که با دارا بودن امکانات وسیع، سرویس‌های خوبی را ارائه می‌دهد خریداری گردید.

استاندار اصفهان با بیان اینکه موافقت نامه به امضا رسیده است و باید براساس توافق نامه مراحل بعدی پیگیری شود، اظهارداشت: این ایرلاین متعلق به بخش خصوصی خواهد بود و در حال حاضر استانداری اخذ مجوز و قراردادهای آن را پیگیری می‌کند.