در ۲۴ ساعت گذشته مصادف با ۱۴ مرداد ۹۷ آتش نشانان و تیم های امداد و نجات نسبت به پوشش ۲۳ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کردند که از این بین می توان به پوشش ۱۴ مورد اطفای نفس گیر آتش سوزی علفزارها و جنگل اشاره داشت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان؛ شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی گفت: در مجموع ۴۲ آتش نشان بهمراه ۱۷ دستگاه خودروی اطفایی در زمانی بالغ بر ۹ ساعت نسبت به اطفای آتش اقدام کردند.

وی با بیان اینکه این سازمان همواره در اطلاعیه های مستمر و مداوم خود، با هشدار به شهروندانی که اقدام به برافروختن آتش در جنگل ها و علفزارهای سطح شهر می کنند سعی در پیشگیری از اینگونه آتش سوزی ها داشته، تصریح کرد: در برخی از این موارد، سرایت آتش به اماکن مسکونی و سایر تصرف ها، خسارات جبران ناپذیری به شهروندان تحمیل کرده است که خوشبختانه آتش نشانان در روز گذشته با تلاش های بی وقفه از سرایت آتش به منازل مسکونی و اماکن تجاری خودداری کردند.

آتش نشانان رشت

مومنی اطفای آتش سوزی علفزارها و جنگل را بواسطه صعب العبور بودن و عدم دسترسی به مسیر ها جهت ارسال تجهیزات اعم از خودرو و لوله های آبدهی یکی از دشوار ترین عملیات ها خواند که با توجه به گرمای هوا؛ توان بسیار زیادی از آتش نشانان خواهد گرفت.

آتش سوزی

وی در پایان ضمن تاکید به گرمای هوا و کاهش رطوبت زمین در روزهای آینده گفت: بدین واسطه از شهروندان و گردشگران خواسته می شود ضمن رعایت نکات ایمنی به شدت از روشن کردن آتش در علفزارها و جنگل خودداری کنند.