مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با اشاره به اینکه اغلب استانهای کشور مایل به افزایش اشتغال در بخش کشاورزی هستند، افزود: گیلان از جمله استانهایی است که ظرفیت بالایی در توسعه مشاغل بخش کشاورزی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد خالدی، بیان کرد: رویکرد حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از طرح های اشتغال زا باعث شده تا طرح های کشاورزی تجاری و طرح‌های پایدار رونق بگیرد و بتوانند خلاها و کاستی‌ها را در ایجاد اشتغال و تولید ثروت پوشش دهند.

وی با اشاره به اینکه اغلب استانهای کشور مایل به افزایش اشتغال در بخش کشاورزی هستند، افزود: گیلان از جمله استانهایی است که ظرفیت بالایی در توسعه مشاغل بخش کشاورزی دارد و باید برنامه ریزی لازم برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها انجام شود.

هیچ محدودیتی برای ارائه تسهیلات در ایجاد مشاغل کشاورزی نیست

خالدی خاطرنشان‌ کرد: هیچ محدودیتی برای ارائه تسهیلات در ایجاد مشاغل کشاورزی نیست و تغییر رویکردها می‌تواند اتفاقات خوبی را در توسعه مشاغل بخش کشاورزی ایجاد کند.

کارگروه+ اشتغال+ گیلان

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: همه اتفاق نظر داریم که باید طرح‌های مشاغل کشاورزی را از حالت جزیره‌ای خارج کنیم.

همه دستگاههای متولی استان باید به دنبال جذب سرمایه‌گذارن واقعی  باشند

وی تاکید کرد: همه دستگاههای متولی استان باید به دنبال جذب سرمایه‌گذارن واقعی در این بخش باشند و منتظر ماندن سرمایه گذار بی فایده است.

خالدی با بیان اینکه نمی خواهیم همانند گذشته برای توسعه مشاغل روستایی توزیع تسهیلات صورت بگیرد بلکه باید هدف‌گیری‌ها را به سمتی سوق دهیم که در جهت تحقق اهداف ایجا مشاغل روستایی، عشایری و فراگیر اتفاقات موثرتری صورت بگیرد.