فرمانده انتظامی خوزستاناز دستگیری عوامل آتش سوزی عابر بانک ها در شهرستان های اهواز، کارون و دشت آزادگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سردار حیدر عباس زاده بیان داشت: در پی وقوع چند فقره آتش سوزی عابر بانک ها در نقاط مختلف شهرستان های اهواز، کارون و دشت آزادگان از اسفند ماه سال 96 تا پایان تیرماه 97 و ارسال تصاویر آن به گروهک های تروریستی خارج از کشور و انتشار آن در شبکه های اجتماعی، دستور لازم برای شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام خرابکارانه ابلاغ شد.

وی ادامه داد: با بررسی جزئیات آتش سوزی توسط ماموران پلیس مشخص شد 2 راکب با یک دستگاه موتورسیکلت به صورت ناشناس اقدام به تخریب و آتش زدن عابر بانک ها کرده و سپس از محل متواری می شدند.

فرمانده انتظامی خوزستان تصریح کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی استان با اقدامات اطلاعاتی و تلاش مستمر شبانه روزی، چهار عامل اصلی این شبکه وابسته به گروهک تروریستی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی ادامه داد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات به عمل آمده به 16 فقره آتش زدن عابر بانک های سطح شهرستان های اهواز، دشت آزادگان و کارون و ارسال مستندات آنها به خارج از کشور اعتراف کردند.

سردار عباس زاده با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند اظهار داشت: پلیس خوزستان هرگز اجازه جولان و سرکشی به افرادی که به هر نحو قصد برهم زدن نظم عمومی جامعه یا انجام اعمال مجرمانه را دارند نخواهد داد و با اینگونه افراد برخورد قاطع و قانونی می شود.