مراسم بدرقه و تجلیل از ورزشکاران، مربیان و داوران اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا با حضور استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان کردستان در استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ مراسم بدرقه و تجلیل از ورزشکاران، مربیان و داوران اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا ظهر روز یکشنبه 14 مردادماه با حضور استاندار کردستان و مدیر کل ورزش و جوانان کردستان در استانداری برگزار شد.

در این آئین استاندار کردستان گفت، مجموعه استانداری کردستان از هیچ تلاشی برای کمک به ورزشکاران و ورزش استان دریغ نخواهد کرد و همیشه در کنار جامعه ورزش خواهد بود.

بهمن مرادنیا افزود، امیدوارم ورزشکاران کردستان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا بتوانند با کسب عنوان در این رویداد مهم الگوی مناسبی برای دیگر ورزشکاران باشند.

بهمن مرادنیا از دستگاه ورزش و جوانان کردستان که زمینه بر پایی این نشست را به وجود آورده است تقدیر کرد و گفت، حتما در فرصت مناسب در خدمت جمع بیشتری از قهرمانان و هیأت های ورزشی خواهم بود.

استاندار کردستان در پایان اظهار کرد، ورزشکاران کردستانی در صورت کسب مدال، جوایزی قابل توجهی را در نظر خواهیم گرفت که برای اخذ نشان های طلا، نقره و برنز به ترتیب 30، 20 و 10 میلیون تومان پاداش اهداء می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این آئین گفت، این مراسم تا جایی که به یاد دارم برای نخستین بار است که در شأن و منزلت ورزشکاران و قهرمانان کردستان برگزار می شود.

حامد جولایی در ادامه افزود، ورزشکاران کردستان در رشته های هندبال، بدمینتون و قایقرانی به این رویداد مهم اعزام می شوند که با حضور در چندین اردوی آمادگی و فشرده تیم ملی به مصاف حریفان خود می روند.

وی در ادامه گفت، مهران شهبازی در رشته بدمینتون، شاهو نصرتی و میلاد مسائلی در هندبال و شاهو ناصری در قایقرانی ورزشکاران کردستانی در تورنمنت آسیایی خواهند بود.

تجلیل از ورزشکاران جاکارتا

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد، جمیل لطف اله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران و امید شیخ احمدی داور با سابقه سنندجی در رشته ژیمناستیک دیگر نمایندگان کردستانی در بازی های آسیایی جاکارتا هستند.

وی ضمن اشاره به بد شانسی هایی ورزش کردستان برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا عنوان کرد در رشته هایی همچون بوکس که استان صاحب نماینده قوی بود تعداد ورزشکاران از پنج نفر به سه بوکسور تقلیل یافت و همچنین در رشته ووشو نیز وزن ورزشکار فیکس کردستان در این رشته از سوی کنفدراسیون آسیا در جاکارتا حذف شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در پایان افزایش درصدی ورزشکاران کردستان در جاکارتا اشاره کرد و گفت، با توجه به نظارت، هزینه ها و پیگیری تمرینات انجام شده قهرمانان از نظر حضور نسبت دوره قبل رشد داشتیم و امیدواریم ورزشکاران کردستان نیز بتوانند در این رقابت ها پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزار درآورند.

در پایان این مراسم در کنار ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیائی جاکارتا از محمد مبین عظیمی قهرمان کشتی نونهالان آسیا، کیوان بابان کاراته کای طلایی رقابت های آسیائی اردن و شیرزاد قادری قهرمان روئینگ جوانان آسیا در کره جنوبی تجلیل شد.