هوشنگ بازوند گفت: اجرای پروژه تله‌کابین در شهر کرمانشاه با توجه به برخورداری از مرکزیت غرب کشور، جمعیت یک‌میلیون‌نفری و عوارض طبیعی مناسب، دارای توجیه اقتصادی بسیار خوبی است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه استاندار کرمانشاه بابیان اینکه اجرای پروژه تله‌کابین طاق‌بستان موقعیت ویژه‌ای برای کرمانشاه است، گفت: تله‌کابین طاق‌بستان می‌تواند هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر از تله‌کابین‌های شمال کشور باشد.

وی بابیان این مطلب که تله‌کابین امروزه به‌عنوان یک خدمت لوکس و ویژه در صنعت گردشگری دنیا محسوب می‌شود و با اقبال بسیار زیادی روبروست، خاطرنشان ساخت: کوه طاق‌بستان از یک طبیعت زیبای صخره‌ای و بلند برخوردار است و اجرای تله‌کابین در دامنه این کوه دارای هیجان و جذابیت خوبی است. ضمن اینکه یک مجموعه تاریخی بسیار مهم در کنار آن قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این پتانسیل‌ها با جدیت به دنبال راه‌اندازی پروژه تله‌کابین هستیم و اجرای آن می‌تواند در رونق اقتصادی کرمانشاه نقش بازی کند.

گفتنی است که اجرای پروژه تله‌کابین طاق‌بستان در کرمانشاه سال‌هاست مطرح‌شده و باوجوداینکه بارها از سرمایه‌گذارانی برای اجرای این طرح گردشگری نام‌برده شده، اما هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است.