نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که قیمت مصالح ساختمانی بسیار افزایش یافته و واحدهای تولیدی به سختی مشغول فعالیت هستند نباید دولت با اخذ مالیات های بیشتر روند تولید مسکن را کُند کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسن خسته بند با اشاره به اینکه قیمت مصالح از ابتدای سال تاکنون بیش از 2.5 برابر شده است، تصریح کرد: اخذ مالیات از معاملات مسکن با گرانی های بی سابقه رخ داده در بازار شرایط را سخت تر کرده و هیچ کمکی به بهبود بازار نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت نباید بر استمرار شیوه های غلط تاکید داشته باشد، گفت: اخذ مالیات از معاملات مسکن هیچ عایدی در بر نداشته و به فرار سرمایه از بازار می انجامد از این رو دولت باید ضمن تثبیت نرخ ها بازار را به سمت تعادل هدایت کند.

دولت با اخذ مالیات های بیشتر روند تولید مسکن را کُند کرد

خسته بند با اشاره به وضعیت واحدهای تولید فراورده های ساختمانی، افزود: در شرایطی که قیمت مصالح ساختمانی بسیار افزایش یافته و واحدهای تولیدی به سختی مشغول فعالیت هستند نباید دولت با اخذ مالیات های بیشتر روند تولید مسکن را کُند کند.

وی با بیان اینکه در گذشته واحدهای تولید فولاد یک شیفته در کشور فعال بوده و تولیدات بسیاری را انبار کرده بودند، تصریح کرد: اکنون این واحدها به صورت سه شیفته فعال بوده و با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند که متاسفانه قیمت میلگرد نیز از 2 هزار تومان به 5 هزار تومان رسیده است.

تصمیمات اشتباه سرمایه گذاری در حوزه تولید ساختمان را کاهش داده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه وضعیت بازار مسکن و تصمیمات اشتباه سرمایه گذاری در حوزه تولید ساختمان را کاهش داده است، افزود: اکنون سرمایه ها در مسیر دپوی فراورده های ساختمانی هزینه شده اند که این خود تبعات بسیاری بر بازار دارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید به جای اخذ مالیات از مسکن به سمت زمین های بدون استفاده رفته و با اخذ مالیات از آن ها روند تولید را تقویت کند در غیر این صورت وضعیت فعلی تشدید خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه سیاست های نادرست وضعیت ساخت و ساز مسکن و همچنین پروژه های عمرانی را در رکودی بی سابقه قرار داده که ادامه این وضعیت به صلاح نیست.

اخذ مالیات از مسکن روند رشد قیمت ها در بازار را تسریع می کند

خسته بند با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی اخذ مالیات از مسکن روند رشد قیمت ها در بازار را تسریع می کند، گفت: دولت با اخذ مالیات از معاملات مسکن به فرار سرمایه از این بازار و حرکت به سمت بازارهای دیگر کمک می کند.

دولت باید از امور راکد در کشور اخذ مالیات کند

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید از امور راکد در کشور اخذ مالیات کند، افزود: در شرایط فعلی اقتصاد باید با کنترل قیمت ها افزایش معاملات در راستای جلوگیری از تکرار رکود در مسکن پیگیری شود.