جلسه هماهنگی در خصوص اجرای "طرح توسعه کریدور گردشگری البرز مرکزی" در شهرستان سیاهکل در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جلسه هماهنگی در خصوص اجرای "طرح توسعه کریدور گردشگری البرز مرکزی" در شهرستان سیاهکل، با حضور دکتر نیکفر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دکتر طالع ماسوله رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی کشور، مهندس اسلامی فرماندار سیاهکل، تیم طراح و مشاور طرح مذکور در محل فرمانداری سیاهکل برگزار گردید.

طرح توسعه کریدور گردشگری البرز مرکزی، که قرار است در شهرستان سیاهکل به مرحله اجرا در آید، در مرحله اول  مسیر بکر و زیبای سیاهکل-دیلمان-رستم‌آباد را در برنامه خود گنجانده و هدفش نیز احیای اقتصاد روستایی بر مبنای گردشگری و توسعه و احیای اقتصاد بومی منطقه است.

این طرح که به تصویب و حمایت «UNIDO»سازمان توسعه صنعتی ملل متحد نیز رسیده در حال گذراندن مقدمات اولیه خود است و به زودی اجرایی خواهد شد.

در این طرح برندهای ملی و بین‌المللی در زنجیره ارزش اقتصاد روستایی به منطقه ورود کرده و اقتصاد بومی منطقه متحول و ساماندهی شده خواهد شد.

توسعه+ کردشگری سیاهکل

در این پروژه فراملی، تمامی جامعه ذینفعان از مزایا و منافع مستقیم و غیرمستقیم طرح با هدف اشتغال پایدار بهره‌مند خواهند شد که جامعه ذینفعان و هدف این پروژه در چهار دسته قابل تقسیم هستند.

دسته اول، مردم بومی منطقه هستند؛ دسته دوم، فعالین اقتصادی و برندهای ملی و بین‌المللی؛ دسته سوم، دولت و دستگاه‌های اجرایی؛ دسته چهارم، NGOها و نهادهای علمی، پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و هنری.

در این طرح، روستاییان منطقه هدف، با هر توان و استعدادی مشارکت خواهند داشت و اقتصاد روستایی و بسیاری از توان‌ها و پتانسیل‌های بومی منطقه فعال شده، و نکته بارز این طرح، آموزش به روستاییان متقاضی است تا با علم و آگاهی، گام به سوی توسعه پایدار اقتصاد روستایی بردارند.