اجرای طرح «پویش فصل گرم کتاب» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از 18 مرداد 1397 در بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهر رشت آغاز‌ می‌شود.

به‌ گزارش خبرگزاری موج از گیلان؛ این پویش با تکیه بر دو محور موضوعیِ «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی» (تمرین زندگی) برنامه‌ریزی و اجرا‌ می‌شود.

برهمین اساس مربیان کانون استان گیلان با اجرای فعالیت‌های خلاقانه و هدف‌مند به ارتقای آگاهی‌های کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها و هم‌چنین بسترسازی برای پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی می پردازند.

فعالیت‌های روخوانی و معرفی کتاب، قصه‌گویی، بازی و سرگرمی، آموزش کاردستی و برپایی کارگاه آموزش سفال‌گری برای مخاطبان، ازجمله برنامه‌های مربیان در این طرح است که از ساعت 17 تا 20 روز‌های پنج‌شنبه‌‌ی‌ 18 مرداد تا 22 شهریور ماه سال جاری به مرحله اجرا گذاشته‌ می‌شود.

برپایی نمایشگاه کتاب و عرضه‌ محصولات فرهنگی کانون از دیگر برنامه‌‌هایی است که برای مخاطبان درنظر گرفته‌شده و درهمین حال کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده در این طرح با دریافت کارت تخفیف 25 درصدی ثبت‌نام، به مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان معرفی‌ می‌شوند.

گفتنی‌است، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های دیگر شهرستان‌های استان نیز میزبان این طرح خواهند‌ بود.

طرح کتاب خوانی در گیلان