فرماندار آستارا گفت: مجموع تسهیلات پیش‌بینی شده برای اشتغال روستایی در آستارا ۹ میلیارد تومان می باشد که با برنامه ریزی های انجام گرفته و تصویب کارگروه این تسهیلات تا پایان شهریورماه جذب خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان؛ یونس رنجکش در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آستارا گفت: بیش از ۲۵ میلیارد ریال از تسهیلات برای ایجاد اشتغال روستایی در این شهرستان پرداخت شده است.

رنجکش افزود: این تسهیلات توسط بانک‌های عامل کشاورزی، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک برای بیش از ۳۰ طرح مصوب کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آستارا به روستاییان پرداخت شده است .

وی گفت: این تسهیلات با بهره ۶ درصد به متقاضیان اشتغال زایی روستایی پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: مجموع تسهیلات پیش‌بینی شده برای اشتغال روستایی در آستارا ۹ میلیارد تومان می باشد که با برنامه ریزی های انجام گرفته و تصویب کارگروه این تسهیلات تا پایان شهریورماه جذب خواهد شد.

برای استفاده از تسهیلات روستایی ۵۵۷ متقاضی تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده اند

به گفته وی؛ برای استفاده از تسهیلات روستایی ۵۵۷ متقاضی تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که ۳۲۹ طرح آنها در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آستارا مورد تصویب قرار گرفت و از این تعداد ۱۳۲ طرح به بانک های عامل ارسال شده است و مابقی نیز در دست بررسی و ارسال به بانک است.

وی یادآور شد:  علاوه بر این طرح ها ۱۲۷ طرح جدید نیز در این جلسه برای اشتغال روستایی با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۴۳ نفر به تصویب رسیده است.

فرماندار آستارا همچنین یادآور شد: علاوه بر طرح اشتغال زایی روستایی در طرح فراگیر نیز ۱۱۷ نفر ثبت‌نام داشته ایم که ۶۷ طرح مصوب شده است و در جلسه اخیر نیز ۱۱ طرح با پیش بینی اعتبار ۷۳ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۱۴ نفر به تصویب رسیده است.

وی افزود: برای اجرای طرح‌های حمایتی فراگیر ۲۱ میلیارد تومان نیز  به آستارا اختصاص یافته است.