درپی درگذشت امیر سرتیپ علیرضا توانایی از فرماندهان گیلانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، استاندار گیلان پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان؛ متن پیام تسلیت مصطفی سالاری استاندار گیلان درپی درگذشت امیر سرتیپ علیرضا توانایی از فرماندهان گیلانی ارتش جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:

انالله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت یکی از امیران شجاع و غیرتمند ارتش جمهوری اسلامی، سرتیپ علیرضا توانایی که سالیان متمادی از عمر خود را در مسیر صیانت از ارزش های میهن اسلامی با حضور در جبهه‌ها سپری کرد و پس از دوران دفاع مقدس، رشادتها و فداکاری های فراوانی بویژه در دوران تصدی معاونت مهندسی ارتش از خود برجای گذاشت؛ موجب تأسف عمیق و تألم خاطر گردید.

اینجانب ضمن ابراز همدردی، مصیبت وارده را به خانواده ایشان و همچنین غیورمردان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.

مصطفی سالاری 

استاندار گیلان

امیر سرتیپ دوم جانباز مهندس علیرضا توانایی، رئیس اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی ایران بامداد روز جمعه ۱۲ مرداد ماه بر اثر عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

وی که متولد ۱۳۴۲ در شهرستان رشت بود، در سال ۱۳۶۱ وارد دانشگاه افسری شد و پس از فارغ التحصیلی و طی دوره رزم مقدماتی با حضور در لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش تا پایان جنگ تحمیلی در یگان‌های عملیاتی این لشگر ایثارگرانه خدمت کرد و به عنوان طراح و خلاق ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل به افتخار جانبازی نیز نائل شده بود.

امیر توانایی پس از جنگ وارد دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش شد و با پایان این دوره با توجه به استعداد و خلاقیتی که داشت مسئولیت‌های مختلفی را در اداره مهندسی ستاد ارتش عهده دار شد.

مدیریت کلان کلیه طرح‌های عمرانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور و طراحی و اجرای بسیاری از پروژه‌های مهندسی حساس و مهم نظامی در نیرو‌های زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و ستاد ارتش از جمله اقدامات ماندگار وی در طول دوران خدمتش در ارتش بوده است.