رئیس پلیس آگاهی استان گفت: سارقی که 10 میلیارد ریال طلا و نقره از منازل شهروندان سرقت کرده بود در عملیات کارآگاهان پلیس اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان  با اشاره به دستگیری سارق 10 میلیارد ریال طلا و نقره در اصفهان گفت: به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان ساکن در غرب شهر اصفهان در خصوص سرقت از منازل آنها رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس  اصفهان قرار گرفت.

وی افزود:  با تشکیل تیم های مجرب و بررسی نحوه سرقت های صورت گرفته و انجام یک سری اقدامات علمی و آزمایشگاهی سرانجام هویت عامل این سرقت ها را به دست آوردند.

این مقام مسئول عنوان داشت: با شناسایی متهم، ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی وی را در مخفیگاه خود دستگیر و در بازرسی از محل نیز مقداری طلاجات به ارزش 80 میلیون ریال کشف کردند.

سرهنگ سلیمیان تصریح کرد: متهم در تحقیقات صورت گرفته به سرقت 10 میلیارد ریال طلا و نقره از داخل 15 منزل در منطقه غرب شهر اصفهان اعتراف کرد که در این خصوص پرونده تشکیل و این سارق به مراجع قضائی تحویل شد.

وی با بیان اینکه متهم با استفاده از ابزارهای مخصوص اقدام به ذوب طلا و نقره ها و فروش آنها در بازار کرده بود افزود: تلاش برای شناسایی و کشف اموال مسروقه و بازگرداندن آنها به مالباختگان همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: در این خصوص به شهروندان توصیه می کنیم به منظور ناکام کردن سارقان، اموال با ارزش خود را به صندوق امانات بانک ها سپرده و یا حداقل از یک گاوصندوق برای نگهداری اشیای با ارزش خود استفاده کنند و یا آنها را در مکانی که قابل حدس زدن نباشد قرار دهند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: همچنین به شهروندان توصیه می کنیم منازل خود را به دزدگیر، نرده، درهای ضد سرقت، دوربین مداربسته، چراغ های تایمر دار، آیفون های هوشمند و دیگر تجهیزات ایمنی مجهز کرده و هنگام ترک منازل خود از بسته بودن تمامی درها و پنجره ها و راه های نفوذ به داخل منزل مطمئن باشند.