معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: وقفه در انجام طرح‌های هادی باعث می شود تا عملا در پایان آن، نتیجه‌ای غیرقابل قبول دریافت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، جواد رحمتی در جمع بخشداران، شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان میانه، با اشاره به اجرای طرح‌ های هادی روستایی در استان، اظهار داشت: نزدیک به 5 سال در انجام این پروژه‌ها تأخیر وجود دارد که این تأخیر سبب بروز مشکلات اساسی در مبانی طرح‌های اولیه و تغییر نقشه و آمار جمعیتی شده است . 

رحمتی با بیان اینکه باید درخصوص توسعه شهرک‌ های صنعتی تجدید نظر شود، افزود: این کار موجب مهاجرت جمعیت به سمت مناطق صنعتی می‌شود؛ بنابراین باید بر اساس آمایش سرزمینی، طرح‌ها و پروژه‌های زودبازده روستایی تعریف کنیم که خوشبختانه دولت در زمینه حمایت از این گونه صنایع برنامه های خوبی دارد . 
  
رحمتی
وی خاطرنشان کرد: تعریف طرح‌های زودبازده روستایی باید بر مبنای تمایل اهالی، آموزش‌ها، امکانات و زمینه‌های کاری آنان صورت گیرد .

جذب نیرو در هر شرایطی باید تابع ضوابط و قوانین باشد

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به مازاد نیروی انسانی در ادارات اکثر شهرستان‌های استان، تأکید کرد که جذب نیرو در هر شرایطی باید تابع ضوابط و قوانین باشد . 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی  در ادامه گفت: تشریفات زاید اداری روند سرمایه‌گذاری را با کندی مواجه کرده است.

وی  در ادامه  تصریح کرد: باید با استفاده از تجارب موفق، فرآیندهای اداری در جهت تسهیل امر سرمایه‌گذاری اصلاح شود که این مهم با همکاری و تعامل دستگاه‌ها میسر است . 

رحمتی در خاتمه خاطر نشان کرد:در همین زمینه به برخی دستگاه‌های استان که عملکرد مناسبی در زمینه رفع موانع سرمایه‌گذاری از خود نشان نداده‌اند تذکر داده و تأکید شده است که مدیران باید با انگیزه مضاعف و حساسیت بالا در جهت حل مشکل تولید، صنعت و سرمایه‌گذاری گام بردارند .