فرماندار شهرستان فومن درجلسه شورای اسلامی این شهرستان با تأکید بر این که شهرداری باید به دنبال درآمد پایدار باشد، اظهار کرد: با جذب سرمایه گذار و انتقال املاک در اختیار شهرداری به سرمایه‌ گذاران می توان درآمد پایدار به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمود قاسم نژاد با بیان این که شهرداری ها نهاد عمومی غیردولتی هستند و باید به درآمدهای خود تکیه داشته باشند، گفت: دولت همواره از طریق وزارت کشور و سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری ‌ها و همچنین اعتبارات اختصاص یافته از سوی کمیته برنامه ‌ریزی، به شهرداری‌ ها منابع مالی لازم را اختصاص می ‌دهد.

فرماندار شهرستان فومن تأکید کرد: با توجه به وضعیت فومن از لحاظ جمعیت و همچنین مرکزیت شهرستان، اعتباراتی که در کمیته برنامه‌ ریزی به فومن اختصاص می یابد با سایر شهرها متفاوت خواهد بود.

شهرداری باید به دنبال درآمد پایدار باشد

وی با تأکید بر این که شهرداری باید به دنبال درآمد پایدار باشد، اظهار کرد: با جذب سرمایه گذار و انتقال املاک در اختیار شهرداری به سرمایه‌ گذاران می توان درآمد پایدار به دست آورد تا در پایان ماه دغدغه پرداخت حقوق پرسنل وجود نداشته باشد. بنابراین شهرداران باید برای درآمدزایی شهرداری با برنامه ای که از قبل آماده و تدوین کرده اند گام بردارند.

قاسم ن‍ژاد اضافه کرد: مشکلات شهرداری نباید طوری گفته شود که این نگاه به وجود آید که مسئولان شهرستانی به شهرداری ها کمک نمی کنند.

وی با بیان این که بنده به عنوان نماینده دولت و حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم همواره پیگیر مشکلات هستیم، متذکر شد: انتظار این بود که با توجه به حضور نمایندگان دولت و مردم و همچنین اصحاب رسانه  در این جلسه، شورا و شهرداری گزارشی از عملکرد خود ارائه کنند.

نباید در مسائل مدیریتی شعاری عمل کرد

قاسم نژاد با تأکید بر این که نباید در مسائل مدیریتی شعاری عمل کرد، ادامه داد: نمی توانیم بگوییم که گذشتگان ما هیچ کاری انجام نداده اند.

فرماندار فومن با اشاره به این که حل مشکلات نیازمند راه حل است، گفت: برای حل مشکلات باید اولویت بندی کرد و با توجه به انباشت مشکلات از دوره‌ های گذشته، توقعات مردم را متناسب با بودجه و امکانات بالا برد.

تفکرات سیاسی نباید همگرایی را از بین ببرد

فرماندار شهرستان فومن با تأکید بر این که مسئولان شهرستان باید برای توسعه دست به دست هم بدهند، اضافه کرد: تفکرات سیاسی نباید همگرایی را از بین ببرد.

قاسم نژاد از رسانه‌ها خواست که نماینده و انعکاس دهنده همه طیف ‌های جامعه باشند و یادآور شد: نباید به گونه ای عمل کرد که انگیزه خدمت در مسئولان کشته شود، شما باید نماینده همه مردم باشید نه به طور صرف یک طیف و جناح خاص.