معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت:در حال حاضر 48 اتحادیه صنفی مرکز استان مشمول اعلام موجودی انبار و ثبت مشخصات مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبار هستند وتاکنون بیش از 90 درصد مشخصات انبارها در سطح استان ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،غلامعلی راستی در جلسه ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء با بیان این‌که صدور بارنامه برای کالاهایی قابلیت صدور دارد که مبدا و مقصد آن در سامانه جامع انبارها ثبت شده باشد، گفت: هرکالای بدون بارنامه در حال حمل و نقل مشمول کالای قاچاق بوده و یا عرضه خارج از شبکه محسوب می شود و نهایتا مبدا و یا مقصد آن به عنوان محل احتکار کالا مشمول پیگرد قانونی است .

افزایش ۴۰ درصدی قیمت برخی لوازم خانگی خارج از عرف است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزایش 40 درصدی قیمت برخی لوازم خانگی را خارج از عرف دانست و گفت: وضعیت روانی بازار و همچنین عدم عرضه لوازم خانگی از سوی برخی نشان های معروف باعث این افزایش قیمت است که در این میان بیشتر از همه، اصناف و فروشندگان این اقلام ضرر می‌کنند .

لوازم خانگی
وی خواستار اعلام موجودی انبارها در سریعترین زمان ممکن توسط اعضای اتحادیه لوازم خانگی استان شد و اضافه کرد: شهروندان هرگونه کم فروشی و یا عدم عرضه کالا در همه صنوف را به سامانه 124 اطلاع دهند .

راستی اقلام لوازم خانگی شامل یخچال، یخچال فریزر، ماشین لباسشوئی و تلویزیون تولید داخلی را جزء کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء برشمرد و به کلیه تولید کنندگان و عرضه کنندگان تاکید کرد: از هرگونه انبارش و عدم عرضه محصولات خود به بازار با هدف ایجاد التهاب در بازار به منظور گرانفروشی محصولات جداً خودداری کنند .