رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از راه یابی 20 نخبه اصفهانی به مسابقات کشوری قرآن کریم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، یحیی قاسمی گفت: 20 نفر نخبه برادر قرآن کریم استان اصفهان به مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه در مرحله استانی این مسابقات 500نفر در رشته های مختلف به رقابت پرداختند، گفت: 20نفر از آقایان که در رشته‌های حفظ ۱۰جزء، ۲۰جزء، حفظ کل قرآن، اذان، دعاخوانی، قرائت و ترتیل‌خوانی رتبه‌های برتر را در مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به خود اختصاص دادند، به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه پیدا کردند.

قاسمی افزود: براساس تدابیری که توسط مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اندیشیده شده است امسال مرحله کشوری این مسابقات به صورت دو مرحله ای برای برادران برگزار می شود که مرحله مقدماتی از روز 20 مرداد ماه در شهر مقدس قم آغاز می شود و مرحله نهایی نیز از 10 مهر ماه در استان مرکزی و شهر اراک آغاز می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مرحله شهرستانی چهل و یکیمن دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان اصفهان با حضور 34 هزار نفر در رشته های حفظ 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، قرائت، ترتیل خوانی، دعاخوانی و اذان برگزار شد و مرحله استانی این مسابقات نیز با رقابت بیش از 500 نفر در رشته های مختلف به مدت دو روز در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان واحد خوراسگان برگزار شد.