نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز - یکشنبه، با حضور 120 نفر از اعضای هیات علمی در دانشکده پرستاری مامایی شهید بهشتی رشت، گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشگی گیلان با حضور هیات رییسه و جمع کثیری از اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت، گشایش یافت.

شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن خیر مقدم به اساتید و مهمانان شرکت کننده در این طرح و تشکر از برگزار کنندگان آن، گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصت مناسبی برای تجمیع فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی و  به اشتراک گذاری  آموخته ها و تجارب آنهاست.

وی ادامه داد: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها هر روز وقت خود را صرف کارهای چون گذراندن با بیماران، اتاق های عمل، مطالعه، کارهای آموزشی، تحقیقاتی، پژوهش و ...می کنند که همه این ها به عنوان یک ارزش منحصر به فرد برای هر یک از آنان محسوب می شود.

ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی گیلان

یوسف زاده افزود: در این راستا، اگر در مسیر انجام کارها به یک لذت درونی و اقناع کننده دست پیدا کردیم، حکایت از آن خواهد داشت که وقت خود را بیهوده صرف نکرده ایم و کار درست را انجام داده ایم.

طرح ضیافت اندیشه منجر به افزایش بصیرت و معرف افزایی استادان و نخبگان می شود

وی، خاطر نشان کرد: هر زمانی از ما که صرف کارها و ارزش های کاری می شود از زمان های دیگر مانند: زمانی که صرف  خانواده و فرزندان می شود کاسته می شود، پس باید سعی کنیم در ازای زمانی که هزینه می کنیم، چیزهای با ارزش بدست آوریم.

یوسف زاده ادامه داد: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، نباید همانند مسافران قطاری باشند که در طول مسیر در کنار هم قرار می گیرند و حتی از حال یکدیگر هم با خبر نمی شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طرح ضیافت اندیشه، این فرصت را در اختیار اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار داده تا در یک فضای غیر اداری و معنوی یافته های خود را به اشتراک بگذارند و از یکدیگر باخبر شوند. این طرح منجر به افزایش بصیرت و معرف افزایی استادان و نخبگان می شود.

ضیافت+ اندیشه

 یوسف زاده چابک در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تبین شرایط جدید کشور برای اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از این شرایط پیش آمده به عنوان فرصتی یاد کرد که اگر به درستی و با برنامه ریزی از آن بهره برده شود، قطعاً آینده درخشانی در انتظار کشور خواهد بود.

وی با اشاره به این که تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه در گروه تصمیمات دانشگاه های علوم پزشکی می باشد، تصریح کرد: در شرایط خاص باید تصمیمات خاص گرفته شود، امروز و در شرایط جدید نیز تامین کنندگان مایحتاج ضروری از قبیل دارو، تجهیزات و لوازم درمانی مردم در صف اول قرار دارند که باید سعی شود خللی در این مسیر بوجود نیاید تا موجب یاس و نا امیدی مردم شود.

ضیافت اندیشه +دانشگاه علوم پزشکی گیلان

حجت الاسلام علی اسماعیلی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن خیر مقدم به اساتید و اعضای هیأت علمی شرکت کننده در نهمین طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: هدف از آمدن همه انبیاء و ائمه معصومین رساندن انسان ها به خدا و تربیت الهی بود.

مسیر خدایی شدن توسط انبیاء و معصومین (ع) هموار شد

وی ادامه داد: آن قدر مسیر خدایی شدن توسط انبیاء و معصومین (ع) هموار شده که امروز محبت به خدا برای انسان ها دست یافتنی شده است.

حجت الاسلام علی اسماعیلی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، تصریح کرد: انسان با دوستی با خدا،  قطعاً به آرامش می رسد، آرامشی که گمشده ای امروز جامعه بشری است و جز با مسیر خدایی شدن دست یافتنی نخواهد بود.

در ادامه فردین مهرابیان دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم علوم پزشکی گیلان نیز ضمن ارایه گزارشی از روند برگزاری این طرح در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هدف ارتقای توانمندی های فرهنگی و تبادل تجربیات اساتید با یکدیگر، آشنایی بیشتر اساتید با مبانی دینی و اعتقادی در کارگاه های معرفت افزایی برگزار می شود.

تاکنون بالغ بر 1200 نفر از اساتید در طی 8 دوره توانستند از این طرح بهره مند شوند

وی ادامه داد: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 1389 با مشارکت گسترده اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه با موضوعات و مباحث متنوعی شامل: اندیشه های سیاسی اسلام، تعلیم و تربیت اسلامی، اخلاق اسلامی، و حرفه ای برگزار شده است و تاکنون بالغ بر 1200 نفر از اساتید در طی 8 دوره توانستند از این طرح بهره مند شوند.

دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه، اظهار داشت: طرح امسال نیز با استقبال چشمگیر اساتید و نخبگان روبرو بوده و حدود 120نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تعداد محدودی از اساتید دانشگاه های دیگر در این طرح مشارکت دارند.

گفتنی است؛ طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از امروز لغایت دهم مرداد ماه جاری با عنوان های "اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی (سطح 3 ) و اصول تعلیم و تربیت (سطح 3 )" با تدریس استاد حسین جوان آراسته و استاد رضا مظفری در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزاری می شود.