مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از برگزاری مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در گیلان خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات در بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم رشت برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام و المسلمین علیزاده، در نشست با خبرنگاران از برگزاری مرحله استانی چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در گیلان خبر داد و گفت: این مسابقات در بقعه متبرکه امام زاده هاشم رشت برگزار می‌شود.

وی افزود: 200 نفر از خواهران و برادران در این دوره از مسابقات قرآنی در گیلان با هم رقابت می‌کنند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه مسابقه‌های ویژه خواهران سه‌شنبه و برادران چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری برگزار می‌شود،خاطرنشان کرد: ۱۰ داور بومی و ۶ داور اعزامی مرحله استانی چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات قرآنی در گیلان را نظارت می‌کنند.

وی تفسیر قرآن کریم، حفظ 10 ، 20، پنج، حفظ قرآن کریم، قرائت و ترتیل، دعاخوانی قرآن کریم، همسرایی دو یا چند زبانه را از جمله رشته‌های مسابقات قرآنی عنوان کرد.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که این مسابقه‌ها در 11 رشته قرآنی برگزار می شود، اضافه کرد: 20 نفر که دارای بالاترین امتیاز هستند به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه متسابقین قرآنی، قهرمانان فرهنگی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: متسابقین قرآنی در حوزه فرهنگ، دین مداری، اسلام و قرآن تلاش می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی تاثیرگذار هستند، گفت: باید از همه توان خود برای قرآن و ولایت اهل بیت(ع) استفاده کنیم.