مدیرکل حفاظت از محیط زیست هرمزگان گفت: حفاظت از زیستگاه ها‌ی استان نیازمند افزایش تعداد محیط بانان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «مجید وفادار» با بیان اینکه تعداد محیط بانان در هرمزگان کافی نیست، گفت: استان هرمزگان تنها ۴۷ محیط بان دارد که این تعداد جوابگوی حفاظت از زیستگاه‌ها و مناطق تحت مدیریت در این استان نیست.

وی افزود: وسعت مناطق تحت حفاظت هرمزگان یک میلیون هکتار است و این مساحت احتیاج به تعداد بیشتری محیط بان دارد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست هرمزگان ادامه داد: این مساحت شامل ۱۹ منطقه حفاظت شده است که که ببیش از ۱۲ درصد مساحت هرمزگان است.

وفادار گفت: مناطق حفاظت شده در استان شامل گنو، هماگ، کشار، باز، سراج، فارور، طارم، حرای منطقه گابریک جاسک شرقی و غربی، تیاب میناب، حرای رود گز، حرای خور خوران، پرزوئیه، پناهگاه‌های حیات وحش شیدور و هندورابی، اثر طبیعی ملی خرسین، شکار ممنوع گلزار و نیزار و هرمد است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست هرمزگان بابیان اینکه برای حفاظت ازاین مناطق ۴۰۰ محیط بان در هرمزگان بایدوجود داشته باشد، گفت: در حال حاضر ردیف بودجه‌ای برای یگان حفاظت در دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد؛ قرار است ۳۰۰ نیروی محیط بان در کل کشور جذب شود که تنها ۱۰ محیط بان سهمیه هرمزگان است.

وی افزود: در حال حاضر محیط بانان گشت به جلیقه ضدگلوله مجهز شده اند و با پیگیری‌های به عمل آمده به زودی  محیط بانان به تجهیزات دفاع شخصی دیگری نیز مجهز خواهند شد.

به گزارش موج، ۱۰۶ متخلف در سال گذشته به زیستگاه‌های هرمزگان ضربه زدند که ۹۵ پرونده برای آنان تشکیل شده است.