هم‌زمان با سراسر کشور آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان دوره اول متوسطه در استان کرمانشاه، صبح روز جمعه 5 مرداد 97 برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس اداره آموزش‌وپرورش مدارس استعدادهای درخشان کرمانشاه بابیان این‌که در این آزمون سه هزار و سیصد و چهار دانش‌آموز باهم به رقابت پرداختند، گفت:  آزمون مدارس استعدادهای درخشان، همانند سال گذشته برگزار شد با این تفاوت که امسال تنها هوش و استعداد دانش‌آموزان موردسنجش قرارگرفته‌ است.

علی مرادی ضمن پرداختن به خلاصه‌ای از نظریه‌های روانشناسی در خصوص هوش و استعداد انسان‌ها به نظریه هوش‌های هشت‌گانه گاردنر گفت: ما باید زمینه شکوفایی جنبه‌های مختلف هوش دانش‌آموزان را فراهم کنیم و این نیازمند آموزش‌وپرورشی پویا و مدرن است.

وی افزود: نتایج سنجش هوش دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان بنا بر اعلام وزارت متبوع در نیمه اول شهریور اعلام خواهد شد و بر اساس دستور صریح وزیر آموزش‌وپرورش، دانش‌آموزانی که تاکنون در مدارس دولتی و یا غیردولتی ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت پذیرش در مدارس تیزهوشان، می‌توانند بدون هیچ مشکلی و با استرداد تمامی شهریه اخذشده توسط مدارس، جابجا شوند.