سید مجتبی موسوی گفت: کارگاه آموزشی مشاوران پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور سراسری،در 20مرکز در استان کرمانشاه جهت تسهیل مسیر آموزشی و انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه،  معاون پرورشی آموزش و پرروش کرمانشاه با اعلام خبر حضور 20 پایگاه انتخاب رشته کنکور در کرمانشاه، ابراز داشت: در راستای خدمت رسانی  بهتر به دانش آموزان شرکت کننده در کنکور، اداره مشاوره با همکاری مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی استان، روز چهارشنبه مورخ 3مرداد ماه 97 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مشاوران پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور سراسری استان نمود.

وی افزود: دانش آموزان سرمایه های آینده ایران اسلامی هستند که با اندیشه و خرد خود قله های پیشرفت و ترقی را فتح خواهند کرد‌ و نوید بخش آینده‌ای درخشان هستند. و با هدایت درست وانتخاب رشته تحصیلی مناسب می توانند  در مسیر اعتلای آرمانهای بزرگ انقلاب اسلامی افتخار آفرین باشند و با پشتوانه ایمان می‌توانند در آزادکردن تمام پتانسیل ها و استعدادهای خود بکوشند .

موسوی خاطرنشان ساخت: دانش آموزان باهوش و تیز بین ایران اسلامی با تاسی از بزرگان علم و ادب این سرزمین به دنیا ثابت خواهند کرد که حرفها برای گفتن دارند و مهم ترین گام در این راه،  انتخاب رشته تحصیلی درست و متناسب با نیازهای امروز جامعه است. واین کارگاه گامی در جهت این هدف والا است که امیدواریم به شکل کامل‌تر ادامه یابد.

معاون پرورشی این اداره کل در بخش دیگر از سخنان خود به این نکته اشاره کرد که جامعه‌ی توسعه یافته جامعه‌‌ایست که از همه لحاظ توسعه یافته باشد و مهترین عامل توسعه یک کشور نیروی انسانی متخصص و کارآمد است.

وی گفت‌: در کارگاه پایگاه انتخاب رشته کنکور 32 نفر از مشاوران پایگاه‌ها حضور داشتند، سرفصل‌های سیستم گزینش داوطلبان در سازمان سنجش، اصول و قوانین انتخاب رشته و معرفی رشته‌ها و دانشگاه‌ها توسط مدرسان ارائه گردید.