امین عباسیان در گفت‌و‌گو با موج، از گلباران مزار استاد رضا سقایی، پیشکسوت موسیقی لرستان خبر داد.

رئیس انجمن موسیقی لرستان در گفت‌و‌گو با موج، اظهار داشت: به مناسبت هشتمین سالگرد درگذشت استاد رضا سقایی، مزار این اسطوره موسیقی لرستان گلباران می‌شود.

امین عباسیان، گفت: همچون سال‌های گذشته، به مناسبت فرارسیدن هشتمین سالروز درگذشت استاد فقید رضا سقایی، هنرمندان، نخبگان، اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به موسیقی لرستان ساعت 7 عصر فردا جمعه 5 مرداد 97، با حضور در قطعه هنرمندان و نام‌آوران آرامستان صالحین خرم‌آباد، یاد و خاطره آن خواننده شهیر را گرامی خواهند داشت.

رئیس انجمن موسیقی لرستان، افزود: مراسم گلباران مزار استاد سقایی، بخش ویژه برنامه عصر فردا است، لذا ازعموم مردم به ویژه علاقه‌مندان به موسیقی تقاضا دارم تا در این مراسم یادبود شرکت کرده و همچون سال‌های گذشته نشان دهند که قدردان هنر و هنرمند این دیار هستند.

خبرگزاری موج نیز از عموم مردم شریف لرستان، فرهیختگان، هنرمندان، خبرنگاران و اصحاب رسانه، ادیبان و ادب دوستان و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر تقاضا دارد تا عصر فردا، با حضور خود، در هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این آئین، مشارکت کنند.

رضا سقایی درگذشت

رضا سقایی متولد 20 فروردین 1318 خرم‌آباد و خواننده شهیر موسیقی لرستان بود. از وی، آثاری همچون «تفنگ»، «زندگی» و بسیاری آثار دیگر برجای مانده که از آن جمله می‌توان به اثر موتورچی (دایه دایه) اشاره کرد چرا که در سال 1386، «دایه دایه» به عنوان یکی از​ آثار فاخر و ماندگار 100 سال اخیر موسیقی ایران به ثبت رسید. او در دوران دفاع مقدس و در جریان موشک‌باران لرستان توسط هواپیماهای رژیم بعث عراق، مجروح شد و تارهای صوتی خود را از دست داد و تا پایان عمر قادر به خوانندگی نبود و به زحمت تکلم می‌کرد. رضا سقایی سرانجام در 27 تیر ماه 1389 به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان ساسان تهران چشم از جهان فروبست و پیکرش،در قطعه هنرمندان و نام‌آوران آرامستان صالحین خرم‌آباد، برای همیشه آرام گرفت.

روحش شاد، یاد و آثارش ماندگار

انتهای پیام/

امین ساکی