امام جمعه موقت اهواز در آیین بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت: باید بخش خصوصی ارتقا داده شود زیرا در این بخش ناهنجاری ها به مراتب کمتر از بخش دولتی بوده و سلامت بخش خصوصی همیشه بیشتر از بخش دولتی است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان،  آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده  در آیین بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی خوزستان، با اشاره به اینکه گره بیکاری به دست سرمایه گذاران باز می شود، گفت: درب اتاق همه مسئولین باید به روی سرمایه‌گذاران باز و مدیران باید در صورت ورود سرمایه گذار و صنعتگر با آغوش باز از آنها استقبال کرده و شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز بیکاری در کشور و بخصوص در خوزستان به معظل بزرگی تبدیل شده است، بیان کرد: ازدواج و اشتغال ارتباط مستقیمی با هم داشته و در خوزستان نیاز به تشویق صنعتگران احساس می شود; صنعت با اشتغال ارتباط  ندارد و نباید انتظار اشتغال از صنعت را داشت، زیرا صنعت تولید ثروت می کند و پس از آن باید از این ثروت برای اشتغال استفاده ‌کنیم.

آیت الله حسن زاده در ادامه با تأکید بر اینکه در بخش خصوصی نسبت به بخش دولتی تخلف کمتری صورت می گیرد، اظهار کرد: باید بخش خصوصی ارتقا داده شود زیرا در این بخش ناهنجاری ها به مراتب کمتر از بخش دولتی بوده و سلامت بخش خصوصی همیشه بیشتر از بخش دولتی است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی با حداقل افراد و کمترین امکانات بیشترین بازدهی را دارد، تأکید کرد: با همه سختی هایی که در استان وجود دارد، باید سرمایه‌گذاری در آن انجام گرفته و راه برای سرمایه گذاران هموار شود.

 امام جمعه موقت اهواز با اشاره به پنجره سرمایه گذاری که توسط استانداری خوزستان انجام شد، گفت: این عمل باعث می‌شود که فرصت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خارج از استان راحت تر انجام شده و زمینه برای ایجاد اشتغال نیروهای بومی و کمک به چرخه تولید فراهم شود.

 وی در پایان با بیان اینکه خوزستان یک استان مهاجر پذیر است، گفت : استفاده از سرمایه گذاران بومی بهتر از سرمایه گذاران غیربومی است، زیرا شناخت بهتری از مشکلات استان داشته و می توانند سرمایه گذاری بیشتری را انجام دهند.