شهردار تبریز گفت: دوچرخه در حوزه‌های مختلف شهری، می‌تواند پاسخگوی بسیاری از مشکلات و نیازهای امروزی همانند "بحث ترافیک" باشد که توجه جدی و ویژه‌ای می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،شهردار تبریز با بیان اینکه دوچرخه ضمن صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌های جاری زندگی را نیز به همراه دارد، ادامه داد: می توان به وسیله دوچرخه علاوه بر کاهش هزینه‌ها و همچنین صرفه‌جویی در مصرف سوخت، سلامتی و تندرستی بدن به واسطه تحرک جسمانی را نیز به دست آوریم. 

  
وی با بیان اینکه کلانشهر تبریز به دلیل واقع شدن در یک محیط کوهستانی، آب و هوای مطلوبی دارد، اظهار کرد: در برخی از روزهای زمستان، زنگ خطر آلودگی هوا به واسطه وارونگی هوا زده می شود که با استفاده دوچرخه با این مشکل اساسی نیز مقابله کرد. 
  شهردار تبریز

فرهنگ سازی مناسب برای استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه صورت می پذیرد

شهین باهر همچنین در ادامه با اشاره به برگزاری این همایش در کلانشهر تبریز اظهار کرد: برگزاری این گونه همایش ها، اقدام در راستای فرهنگ سازی مناسب برای استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه است و بدین وسلیه می‌توانیم در جهت سلامت انسان و محیط زیست گام مهمی برداریم.

شهردار تبریز به نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه‌سواری در جامعه تاکید کرد و گفت: پس از مطالعات در حوزه حمل و نقل در بخشی از کلانشهر تبریز مسیرهایی به عنوان مسیر دوچرخه سواری ایجاد شده اما در این مسیرها دوچرخه سواری انجام نمی‌شود، که باید با فرهنگ‌سازی مناسب، این مسیرها را بیش از پیش فعال کنیم.