مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از گازرسانی به 11 روستای شهرستان رودبار در هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین اکبر بیان کرد: برای گازرسانی به  11 روستای داماش، چلوانسرا، شیرکده، راجعون، رشی، رودخانه، حاجی شیر کیا، سیدان، کلیشم، اسکابن و پاکده در مجموع بیش از 50 میلیارد ریال هزینه شده است.

هم اکنون 93 روستای رودبار از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند

 اکبر گفت: هم اکنون 93 روستای رودبار از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و درصد بهره مندی گاز روستایی این شهرستان 70.3 درصد است که با گازدار شدن 11 روستای دیگر تا هفته دولت این میزان به 80 درصد افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: برای تحقق این مهم در هفته دولت 97 بالغ بر 180 کیلومتر عملیات شبکه گذاری و بیش از 1350 انشعاب گاز در این روستاها نصب خواهد شد.

عملیات گازرسانی در رودبار پس از هفته دولت نیز ادامه خواهد یافت

وی اظهار کرد: هم اکنون با اجرای پروژه بند «ق» تعداد روستاهای بهره مند از گاز در گیلان به 1908 روستا افزایش یافته و با اتمام عملیات گازرسانی به روستاهای واقع در مناطق جلگه ای استان، مطالعه و طراحی جهت عملیات گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی در حال انجام می باشد.

 اکبر در خاتمه گفت: عملیات گازرسانی در رودبار پس از هفته دولت نیز ادامه خواهد یافت و امیدواریم تا پایان امسال 21 روستای دیگر را در این شهرستان از نعمت گاز بهره مند سازیم.