معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای طراحی بازی‌های رایانه‌ای با همکاری نخبگانی ایرانی به‌منظور اشاعه فرهنگ دریایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی حق‌شناس با اشاره به برگزاری همایش تدوین نقشه راه اشاعه فرهنگ دریایی در کتب درسی به میزبانی بندر شهید رجایی (28 و 29 تیرماه) گفت: در سال‌های گذشته در کتاب‌های مدارس کمتر مباحث دریایی بوده و برخی دانش آموزان پس از فارغ‌التحصیلی با بنادر کشور و حتی استان‌های ساحلی هم آشنایی نداشتند.

وی افزود: در چند سال اخیر مرکز بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر تلاش کرد از طریق هماهنگی با وزارت آموزش‌وپرورش هزاران صفحه در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و متوسطه گنجانده شود. این سیاست بازهم ادامه پیدا خواهد کرد.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع، با تعدادی از نخبگان کشور مذاکراتی داشته‌ایم که بازی‌های رایانه‌ای با هدف اشاعه فرهنگ دریایی طراحی شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در طراحی این بازی‌ها از نمادهای دریایی و مباحث ایمنی به شیوه‌ای جذاب استفاده خواهد شد و در زمان حضور مسافران در بنادر به گوشی‌های تلفن همراه از طریق بلوتوث ارسال می شود.

وی اضافه کرد: این بازی‌های رایانه‌ای هم جنبه سرگرمی برای مسافران دریایی خواهد داشت و هم اطلاعات دریایی و مباحث مربوط به ایمنی به آنها منتقل خواهد شد.