سرپرست اداره کل هواشناسی خوزستان گفت: مناطقی از غرب، مرکز و جنوب استان گرد و غبار و خاک برای ساعاتی از بعد ازظهر امروز نیز دور از انتظار نیست.

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرگزاری موج خوزستان عنوان کرد: تا روز دوشنبه با تضعیف الگوی تابستانی افت دما ادامه دارد و سپس با تقویت آن تا آخر هفته روند افزایش دما پیش بینی می شود.

وی گفت: وزش بادها طی و امروز و فردا قابل ملاحظه است. همچنین طی بعد ظهر  امروز برای مناطقی از غرب، مرکز و جنوب  استان گرد و غبار و خاک برای ساعاتی دور از انتظار نیست.

سرپرست اداره کل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه روز گذشته شوش با ۴۹ درجه و دزفول  درجه ۲۵به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقطه استان بوده است، همچنین دما شهر اهواز بین ۴۶ و ۳۱درجه در نوسان است.

تعطیلی ایذه بابت گر دو غبار شدید و نداشتن دستگاه سنجش آلودگی هوا

همچنین پدیده گرد و غبار از شب گذشته در ایذه دید افقی را به 450 متر رساند و تمام ادارات دولتی و بانک‌ها در ایذه و دهدز تعطیل برای امروز (31تیر) اعلام شدند.

گرد و غبار در ایذه

 

بنا براعلام سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان میزان غلظت گرد و غبار در شهرهای شوش، دزفول، بهبهان، اندیمشک، امیدیه، آبادان، بندر امام و اهواز به ترتیب 2340، 1067، 769، 344، 291، 286،  227 و 154 میکرگرم بر مترمکعب گزارش شده است، که میزان غلظت به دست آمده را بیش از حد مجاز اعلام کرده است.

 اغلب شهرهای خوزستان بیش از حد مجاز خاکی شد

گفتنی است؛ شهرستان ایذه از داشتن دستگاه سنجش آلودگی هوا محروم است و شهروندان از میزان آلودگی هوای منطقه خود اطلاعی ندارند.