مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل گفت: 10 هزار نفر گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تا کنون از این آستان مقدس دیدن کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سید جواد تکیه اظهار داشت: روزانه به طور میانگین 80 نفر گردشگر خارجی از کشورهای اسلامی و غیراسلامی از حرم مطهر امامزاده محمد هلال بن علی (ع) آران و بیدگل دیدن می کنند که بیشتر آن ها بر اساس آمارهای موجود از کشورهای اروپایی و سپس اسلامی هستند.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی حضور گردشگران خارجی در امامزاده محمد هلال بن علی (ع) در سال 97 افزود: برنامه هایی برای تبدیل این آستان مقدس به قطب گردشگری مذهبی کشور در حال تدوین است که در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل، با تاکید بر ضرورت تامین زیرساخت ها گفت: زیر سازی، یکی از مسائل مهم اقامت گردشگران است که متاسفانه، این شهرستان فاقد امکانات اقامتی مناسب مانند زائرسرا یا هتل است.

سید جواد تکیه اظهار داشت: آستان مقدس حضرت محمد هلال فرزند بلافصل حضرت امام علی (ع) که در آران و بیدگل قرار دارد به ویژه در این چند سال گذشته مورد توجه بسیاری، از جمله گردشگران خارجی قرار گرفته است که در همین راستا نیز 10 هزار نفر گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تا کنون از این آستان مقدس دیدن کرده اند.

گفتنی است؛ آستان مقدس امامزاده هلال بن على (ع) در شهرستان آران و بیدگل و در ۱۲ کیلومترى شهر کاشان واقع شده است.