همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته بهزیستی تیم سیار ضایعات نخاعی مجموعه توانبخشی با حضور مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان آغاز بکار کرد .

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «غلامحسین رنجبر» نقش ارائه خدمات توانبخشی در منزل توسط تیم سیار ضایعات نخاعی متشکل از کادر تخصصی همچون پزشک، فیزیوتراپیست، کاردرمانگر، پرستار، روانشناس  مددکار اجتماعی را حرکتی نوین و مثمر ثمر در جهت ارائه خدمات مطلوب در حوزه توانبخشی قلمداد کرد وگفت: به افراد دچار معلولیت ضایعه نخاعی در محل اقامت فرد خدمات توانبخشی، پزشکی و آموزشی توسط تیم سیار ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: مشارکت و تعامل سازنده میان این تیم با فرد معلول و خانواده در مواجه با مساله معلولیت، نقش موثری در افزایش اعتماد به نفس این افراد دارد.

آمنه همت معاون توانبخشی بهزیستی هرمزگان نیز در ادامه بیان داشت: انجمن ضایعات نخاعی استان هرمزگان دارای سه تیم سیار توانبخشی در شرق و غرب بندرعباس و در شهرستان میناب جهت ارائه به افراد ضایعه نخاعی در منزل می باشد.

وی تصریح کرد: افتتاح و فعالیت این تیم در سطح شهر و استان و نیز ارائه خدمات توانبخشی و تخصصی به افراد دچار ضایعه نخاعی سبب آشتی میان معلول و اجتماع می گردد و باید بستر شرایطی را فراهم سازیم تا فرد دارای معلولیت خود را باور کند و انگیزه ورود به اجتماع را در خود بیابد.

همت افزود: معلولین از ظرفیت ها و پتانسیل بالایی برخوردارند و این مهم را در همه عرصه ها به اثبات رسانیده اند. باید با تلاش و کوشش مضاعف بتوانیم در راستای رفع مشکلات این قشر از افراد جامعه گام های موثری را برداریم .

گفتنی است در جریان این افتتاحیه جمعی از معاونین بهزیستی استان و سرپرست بهزیستی بندرعباس نیز حضور داشتند.