رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی دستور ویژه ای به دادستان مرکز استان داد تا نسبت به بررسی قطعی شهرک های صنعتی اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری موج ، حجت الاسلام حکمتعلی مظفری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرک صنعتی شهید سلیمی، اظهار کرد:‌ با توجه به خسارت های سنگینی که قطعی برق بدون اطلاع رسانی قبلی به واحدهای تولیدی تحمیل می کند قطع این چنینی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: یکی از مصوبات جلسه فعلی این است که شرکت برق حق قطع خارج از برنامه برق واحدهای تولیدی را ندارد و باید ظرف یک هفته نسبت به ارایه برنامه قطعی معین و مشخص شهرک های صنعتی اقدام کند، در غیر این صورت برابر قانون برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به گلایه مدیران واحدهای تولیدی از عدم اجرای تبصره 16 قانون بودجه گفت: این موضوع زیر ذره بین دستگاه قضایی قرار گرفت و با جدیت آن را بررسی خواهیم کرد، اگر هر یک از بانک ها تخلفی از قانون داشته باشند قطعا بر اساس اصل 575 قانون مجازات اسلامی با خاطیان برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی واحدهای تولیدی، افزود:‌ اینکه در شرایط اقتصادی فعلی در قبال دیرکرد چند روزه پرداخت حق بیمه واحدهای تولیدی را جریمه کنیم منصفانه نیست، واحدهای تولیدی سنگر جنگ اقتصادی با دشمن هستند و باید برابر اختیارات برخورد مهرآمیزی با آن ها داشته باشیم.

وی ابراز کرد:‌ خوشبختانه عزم راسخ برای حل مشکلات واحدهای تولیدی در اغلب دستگاه های اجرایی وجود دارد و همه کارمندان باید بدانند که مدیران واحدهای تولیدی در شرایط موجود نسبت به کشور و آینده آن احساس مسئولیت دارند و ما نیز موظف هستیم با حمایت های خود آن ها را در مقابل دشمن دلگرم نگه داشته و پشتیبانی کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز در این نشست اظهار کرد: دستگاه قضایی همواره در حل مشکلات واحدهای تولیدی همراه ما بوده و این امر قوت قلبی برای صنعتگران محسوب می شود.

75 درصد واحدهای تولیدی شهرک سلیمی فعال هستند

نیرومند اسکویی

سیدمرتضی نیرومند اسکویی گفت: بر اساس آخرین آمارگیری میدانی صورت گرفته از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید سلیمی از 775 واحد تولیدی پروانه بهره برداری گرفته،  575 واحد فعال هستند که نشان می دهد 75 درصد واحدهای تولیدی هر چند با ظرفیت های مختلف فعال هستند.

وی با اشاره به انتقادات صورت گرفته شده از وضعیت واحدهای صنعتی، گفت: مشکل وجود دارد، کشور در حال جنگ اقتصادی است ولی امید هم وجود دارد؛ سال گذشته 2.4 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی بود که توسط همین واحدهای تولیدی صورت گرفته است و این نشانه خوبی برای گردش چرخ صنعت است.

وی ادامه داد: البته تلاش می کنیم تا مشکلات واحدهای تولیدی را یک به یک احصا و حل کنیم که در این راستا نیز کمیته بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در عالی ترین سطح شرکت شهرک های صنعتی استان راه اندازی شده است.