معاون فرهنگی کمیته امداد اصفهان گفت: ۳۰ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان از سفرهای زیارتی، تفریحی و آموزش‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در تابستان امسال بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، کریم زارع با بیان اینکه در زندگی نیازمندان جامعه سهم هزینه‌های اوقات فراغت بسیار ناچیز و در حد صفر است، اظهار داشت: کمک به بهره‌مندی این اقشار از مواهبی مانند سفرهای زیارتی، تفریحی و آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی، کمک به کاستن از عوارض فقر و افزایش عزت‌نفس این اقشار است.

وی ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به نیازمندان را یکی از اولویت‌های کمیته امداد اصفهان در راستای فراهم کردن زمینه‌های توانمندی مددجویان اعلام کرد و افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها در تابستان امسال تعداد مددجویان بهره‌مند از این خدمات با 20 درصد رشد به 30 هزار نفر خواهد رسید.

معاون فرهنگی کمیته امداد اصفهان با بیان اینکه یکهزار و 550 نفر از دانش آموزان تحت حمایت این نهاد در تابستان امسال به اردوهای سراسری در استان‌های البرز، قم، همدان، گیلان و خراسان رضوی اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: یکهزار و 200 نفر از مددجویان نیز در قالب طرح شوق زیارت به زیارت امام رضا (ع) نائل می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت کانون‌های دائم و موقت این نهاد در تابستان گفت: 4 هزار و 300 نفر در کانون‌های دائم، یکهزار نفر به‌واسطه کانون‌های فرهنگی موقت این نهاد و2 هزار و 500 نفر با معرفی به ارگان‌ها و نهادهای فرهنگی در تابستان امسال از کلاس‌های متنوع فرهنگی، مذهبی، هنری و ورزشی بهره‌مند می‌شوند.

زارع تعطیلات تابستان را فرصت مناسبی برای برپایی کلاس‌های آموزش خانواده دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود 17 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در تابستان امسال از این آموزش‌ها در قالب دوره‌های سبک زندگی و کارگاه‌های مهارت زندگی بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی کمیته امداد اصفهان استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، مذهبی و تفریحی استان اصفهان را یکی از برنامه‌های این نهاد در تابستان سال جاری برشمرد و گفت: به دنبال فراهم کردن شرایطی هستیم تا یکهزار و 500 نفر از مددجویان اصفهانی در تابستان امسال از اردوهای زیارتی و تفریحی درون استانی بهره‌مند شوند.