استاندار کرمانشاه از بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین خبر داد و گفت: هیچ ابهامی در بازگشایی مرز خسروی برای ایام اربعین وجود ندارد، مگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد که روال از دست دولتمردان خارج شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در ستاد اربعین استان با تأکید بر بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین، گفت: همه مسئولین کشوری ازجمله رئیس‌جمهور و معاون اول تأکید ویژه‌ای بر بازگشایی مرز خسروی دارند و ما امیدوار به بازگشایی مرز هستیم و بازگشایی آن‌یک فرصت برای کشور است.

وی با اشاره به اقدامات بسیار در حوزه فراهم کردن زیرساخت‌های اربعین در سال گذشته، خاطرنشان ساخت: سال گذشته اقدامات خوبی در همه حوزه‌ها و به‌ویژه زیرساختی جهت آمادگی استان برای استقبال از زوار اربعین انجام شد. اگرچه این مرز باز نشد اما این امکانات و این آمادگی بی‌ثمر نبود و در ایام زلزله یاری‌رسان استان شد و حتی استان‌های خوزستان و ایلام نیز از محل همین امکاناتی که برای اربعین لحاظ کرده بودند در زلزله استان یاری‌رسان شدند.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر تدوین هرچه سریع‌تر طرح جامع اربعین تأکید کرد و افزود: این طرح باید حداکثر تا 25 شهریور آماده شود و اعتبارات آن نیز از محل اعتبارات دولتی تأمین می‌شود چراکه تدوین این طرح می‌تواند در سال‌های آینده به‌عنوان طرح گردشگری مذهبی نیز برای استان استفاده شود.

بازوند تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید بدانند هر اقدامی که در مسیر راهپیمایی عظیم اربعین در استان انجام می‌دهند عملاً سرمایه‌گذاری برای استان است و باید اربعین و بازگشایی مرز خسروی را یک فرصت برای استان بدانند.