مدیرکل بهزیستی استان قم از افتتاح دومین پایگاه اورژانس اجتماعی همزمان با هفته بهزیستی در منطقه پردیسان قم خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، رضاسلیقه درجمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و تقارن آن با هفته بهزیستی، در سخنانی اظهار کرد: هفته بهزیستی امسال با شعار بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن  از 25 تیرماه آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه های سازمان بهزیستی استان قم در این هفته با اعزام جمعی از مدد جویان و افراد زیر پوشش این سازمان به اردوی راهیان نور آغاز شده است، افزود: اعزام جمعی از معلولان ذهنی زیر پوشش بهزیستی قم به جشنواره  ورزشی که به صورت کشوری برگزار خواهد شد از دیگر برنامه های اجرایی در هفته بهزیستی در استان قم خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به رونمایی از کتاب  عشق آهنین که به قلم یکی از مددجویان بهزیستی به نگارش در آمده است ، تصریح کرد: بیش از 400 معلول ضایعه نخاعی در استان قم از خدمات بهزیستی استفاده می کنند و از این رو مرکز غیر دولتی روزانه برای رسیدگی و خدمات رسانی بهتر به این جامعه هدف همزمان با هفته بهزیستی و با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: همچنین در دهه کرامت خدام آستان های حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)  با در دست داشتن پرچم های این حرم ها به عیادت از بیماران و معلولان حاضر در مراکز بهزیستی در قم خواهند رفت و بسته های تبرکی این حرم ها را به بیماران اهدا خواهند کرد.

سلیقه با اشاره به حضور بیش از 150 هزار خانوار در منطقه پردیسان قم، اظهار کرد: با توجه به مشکلات اجتماعی که ممکن است در این منطقه ایجاد شود دومین پایگاه اورژانس اجتماعی همزمان با هفته بهزیستی در منطقه پردیسان قم افتتاح خواهد شد.

وی گفت: البته تلاش ما بر این است که خدمات اورژانس اجتماعی تنها در شهر قم خلاصه نشود و در این راستا بزودی سومین پایگاه اورژانس اجتماعی در بخش جعفریه قم افتتاح خواهد شد.