فرمانده پلیس راه هرمزگان از واژگونی و انفجار یک تانکر سوخت در جاده ی بندرعباس - میناب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «سرهنگ علی اسفندانی» با بیان اینکه واژگونی و انفجار یک تانکر سوخت در ساعت هشت دقیقه بامداد جمعه (۲۲ تیرماه) دو کشته بر جا گذاشت گفت: واژگونی تانکر سوخت دو کیلومتر پس از پلیس راه بندرعباس-میناب (روبروی دانشگاه هرمزگان) رخ داد و شدت حادثه به قدری بود که هیچ اثری از اجساد قربانیان به دست نیامده است.

وی اظهار کرد: علت واژگونی تانکر سوخت در حال بررسی است، اما خواب آلودگی و خستگی نمی‌تواند علت این حادثه باشد، چون به فاصله اندکی پس از کنترل و عبور از ایستگاه پلیس راه این حادثه رخ داده است.

فرمانده پلیس راه استان هرمزگان افزود: تانکر‌های حامل سوخت و نفتکش‌ها مجوز تردد در شب را ندارند و متأسفانه هیچ کدام از خودرو‌های حامل سوخت مجهز به سیستم هوشمند آنلاین نیستند و پلیس قادر  نیست آن‌ها را در طول مسیر کنترل کند.

اسفندانی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز از تشدید کنترل های پلیس راه و توقف این خودروها رضایت ندارد و خواستار همکاری در این زمینه است که نتیجه این اصرار و پافشاری بر سهل گیری، وقوع چنین حوادثی است.

وی ادامه داد: دو روز پیش از این حادثه نیز، ورود خودرو تانکر سوخت به یک مغازه در حاشیه جاده بندرعباس - میناب، دو کشته و ۴ مجروح بر جا گذاشت.

به گزارش موج، به نظر می رسد بنابر برخی ملاحظات در دو ماه گذشته، اداره کل حمل و نقل و راهداری هرمزگان برای جلب رضایت رانندگان، سیاست تساهل و عدم سخت گیری نسبت به آنان را در پیش گرفته که اصرارهای غیر رسمی برای جلوگیری نکردن از تردد شبانه خودروهای سوخت مصداق آن بوده است.

در یک هفته گذشته این سومین حادثه آفرینی خودرو‌های سوخت در کشور است که ۱۶ کشته برجا گذاشته و از این تعداد، ۴ کشته در جاده بندرعباس-میناب بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها