حسین سلاح‌ورزی، گفت: علت اصلی توسعه‌یافتگی برخی کشورها، ایجاد جریان کاری گسترده‌ در حوزه‌های آی‌.تی و گردشگری بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رئیس اتاق بازرگانی استان، گفت: یکی از طرح‌های اتاق بازرگانی ایجاد یک مدرسه کسبی بوده تا در این مدرسه در حوزه‌های آی‌.تی، کد نویسی و گردشگری دوره‌های آموزشی را برگزار شود و نهایتا افراد شرکت کننده در این دوره‌ها شرکت کرده بتوانند برای خود درآمد ایجاد کنند.

وی افزود: اگر تاریخ توسعهٔ کشورهایی مانند چین و هند را مطالعه کنیم، متوجه می‌شویم علت اصلی توسعه‌یافتگی این کشورها، ایجاد جریان کاری گسترده‌ در حوزه‌های آی‌.تی و گردشگری بوده است.

حسین سلاح‌ورزی ادامه داد: متأسفانه مسئولان کشور ما هنوز درک درستی از مفهوم کارآفرینی نداشته و نتوانسته‌اند دو مفهوم کاملاً متفاوت کارآفرین و کارفرما را از هم جدا کنند و به همین علت در مسیر افراد کارآفرین مشکلات گسترده‌ای وجود دارد.

سال گذشته، سازمان کارآفرینی ایران تاسیس شد

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: برای حل مشکلات افراد کارآفرین سال گذشته تشکلی به نام سازمان کارآفرینی ایران تأسیس شد که هدف آن ایجاد تمایز بین کسب‌وکارهای سنتی و جدید و حل معضلات کارآفرینان بوده است.

هماهنگی با سازمان‌های بین‌المللی، از برنامه‌های سازمان کارآفرینی ایران است

سلاح‌ورزی خاطرنشان کرد: هماهنگ شدن با سازمان‌های بین‌المللی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان کارآفرینی ایران است و همچنین به دنبال تعریف کردن جایزه‌ای به‌عنوان جایزه ملی کارآفرینی بوده که متأسفانه در این زمینه اختلاف عمده‌ای با وزارت کار و رفاه اجتماعی وجود دارد.

وی، تاکید کرد: با ایجاد یک جریان در حوزه کسب‌ و کارهای خدماتی می‌توانیم مشکل بیکاری در لرستان را حل کنیم.