معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: 4 رتبه برتر حاصل تلاش دانش آموزان گیلانی در مرحله کشوری سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان بود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جابر اخلاقی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: 4 رتبه برتر حاصل تلاش دانش آموزان گیلانی در مرحله کشوری سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان بود.

اخلاقی افزود: در این رقابت ها که از 12 تیر ماه الی 20 تیرماه در مشهد مقدس برگزار شد، 30 دانش آموز نخبه گیلانی در 5 رشته تفسیر، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز به تفکیک جنسیت شرکت نمودند و از این میان 1 دانش آموز پسر و 3 دانش آموز دختر موفق به کسب رتبه برتر شدند.

وی خاطرنشان کرد: فاطمه اصلی در رشته نهج البلاغه از صومعه سرا و سیده بشری میرهاشمی در رشته احکام از ناحیه دو رشت رتبه های دوم و یدالله کامرانی در  رشته صحیفه سجادیه از تالش و فاطمه برناس در رشته تفسیر از ناحیه یک رشت رتبه های چهارم را از آن خود کردند.

گفتنی است؛ از یکم  لغایت نهم مرداد 97، 44 دانش آموز دیگر استان گیلان در رشته های آوایی پسران (25 نفر) و دختران(19نفر) به شهر تهران اعزام خواهند شد