امام جمعه سنندج در خطبه های نماز جمعه سنندج گفت:عدم ارتباط با خویشان یکی از گناهان کبیره است و قطع صله رحم حتی درباره خویشاوندان بدخُلق یا گناهکار نیز مُجاز نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی اظهار داشت:عدم ارتباط با خویشان یکی از گناهان کبیره است.

خطیب امروز،در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار کرد: حادثه تلخی که در روزهای اخیر بر اثر تصادف پیش آمد و موجب کشته‌شدن چند نفر از هموطنان ما شد را به رهبر معظم انقلاب و تمام ملت ایران تسلیت می‌گویم.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان یکی از مهم‌ترین نهادهای حکومت است که رسالت مهم نظارت بر مصوبات مجلس را دارد، افزود: این شورا اگر چیزی مطابق شریعت نباشد رد می‌کند و در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نظارت دارد.

امام جمعه سنندج به برخی ویژگی‌های پیامبر معظم اسلام گریزی زد و گفت: پیامبر مکرم اسلام به لحاظ زیبایی سیما و اخلاق همتا نداشته است.

ماموستا خدایی صله رحم را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: خداوند خطاب به مسلمانان می‌فرماید در رعایت حقوق دیگران تمام توان خود را به کار بگیرید.

وی با بیان اینکه صله رحم به معنی ارتباط و دیدار با خویشاوندان و کمک به آنها و  از آموزه‌های اخلاقی دین اسلام است، گفت: قرآن و احادیث بر صله رحم تأکید کرده‌ تا جاییکه قرآن ترک‌کنندگان صله رحم را در شمار زیان‌کاران و لعنت‌شدگان معرفی می‌کند و این نشان از اهمیت این مهم از دیدگاه دین اسلام است. 

وی اضافه کرد: حرمت و خدمت به والدین از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در این راستا تمام توان را بکار ببریم و به وسیله مال و محبت در این راستا تلاش کنیم.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام امت را به صله رحم تاکید فرموده است، گفت: پیامبر می‌فرماید اگر کسی از خویشان با تو بدی کرد تو با او بدی نکن و ترکش مکن و با نزدیکان به مهربانی رفتار کنید.

به گفته وی، عدم ارتباط با خویشان یکی از گناهان کبیره است و قطع صله رحم حتی درباره خویشاوندان بدخُلق یا گناهکار نیز مُجاز نیست.

ماموستا خدایی اضافه کرد: صله رحم برای دنیا و قیامت نفع دارد تا جایکه پیامبر می‌فرماید صله رحم عمر انسان را طولانی و انسان را از درد و بلا دور می‌کند.

وی اظهار کرد: توجه به همسایه و رفع مشکلات آنها نیز از سوی دین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است و در این راستا تاکیدات زیادی صورت گرفته است.