امام جمعه تبریز خطاب به آقایان مسوول گفت: البته نباید مقصر را مردم دانست، چه بر سر تدبیر و چاره‌اندیشی آمده است و چرا باید تماس داشته باشیم که ۴۰۰ جوجه در مرغداری به خاطر قطعی برق تلف شده و یخچال‌ها دچار اشکال شده است؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به قطعی مکرر برق اظهار کرد:دیروز در خیابان بهشتی تبریز چرا باید هشت ساعت قطعی برق باشد و تماس‌های زیادی از مردم در این رابطه داشته باشم؟ 

امام جمعه تبریز گفت: با اینکه قطعی برق یک مسئله کشوری است ولی باید مسوولان تدبیر و مدیریت لازم را داشته باشند، چراکه این موضوعات مشکلات مردم را افزایش داده و فشار بر آنها وارد می‌کند.

خطیب نماز جمعه تبریز متذکر شد: مگر سال‌های گذشته هوا خیلی خنک بود یا با چنین مشکلاتی روبه‌رو نبودیم؟ به هر حال صرفه‌جویی در آب و برق ضرورت داشته و هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

مسوولان اقدام عملی برای بهبود معیشت مردم انجام دهند

وی با تاکید به اینکه مسوولان باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنند، تصریح کرد: جای تعجب دارد که وقتی از ماه‌های قبل گمانه‌زنی برای خروج آمریکا از برجام بود و با وجود تدابیر و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با معیشت مردم، مسوولان تمهیدات لازم را به موقع پیش‌بینی نکرده‌اند.

آل‌هاشم اذعان داشت: البته در روزهای اخیر شاهد ثبات در برخی بازارها بودیم و امیدواریم مسوولان کوتاهی گذشته خود را جبران کنند و نسبت به بهبود معیشت مردم تلاش کنند. 

 

آل هاشم امام جمعه تبریز

وی ضمن خوش‌آمدگویی به نماینده رهبر معظم انقلاب در حج و زیارت گفت: از بابت قطعی برق در مصلا از میهمان گرامی عذرخواهی می‌کنم.

آل‌هاشم در اعلام مناسبت‌های تقویمی در هفته آتی، بیان کرد: هفته حج را پیش‌رو خواهیم داشت و باید از این فرصت برای بیان عقاید مسلمانان استفاده کرد و از ابعاد ویژه این ماه بهره برد زیرا این ماه بهترین مکان و زمان برای بیان مواضع مسلمانان است.

وی با تاکید به اینکه آل‌سعود راه حج واقعی را بر مسلمانان بسته است ولی این موسم اتحاد مسلمانان در جای جای دنیا بوده و خواهد بود، گفت: در سایه مدیریت، تدبیر و مدیریت حجت‌الاسلام قاضی عسگر و درایت رهبری، سال گذشته حج مناسبی برگزار شد و امیدواریم امسال نیز چنین باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به صرفه‌جویی ۱۰ درصدی برق خانه‌ها، یادآور شد: از این طریق می‌توان ۶ مرکز هشت مگاواتی برق ایجاد کرد ولی متاسفانه ایران رتبه نوزدهم در مصرف انرژی در دنیا را دارد.

وی ادامه داد: مصرف ایران ۸۰ میلیونی از برق، معادل کشوری با جمعیت ۲۰۰میلیونی است و این نشان از پرمصرف بودن کشور است.

گفتنی است امروز سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تبریز حجت‌الاسلام قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بود که قطعی برق موجب قطع سخنان وی شد.