استاندار فارس در دیدار مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه سلامت مردم تحت هیچ شرایطی نباید با مخاطره رو به رو شود، گفت: تعیین سقف ارائه خدمات در بیمه سلامت باید با رعایت این امر مهم انجام شود چون سلامت جامعه و مردم از اهداف مهم نظام است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، اسماعیل تبادار در دیدار طاهر موهبتی، رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه سلامت مردم تحت هیچ شرایطی نباید با مخاطره رو به رو شود، گفت: تعیین سقف ارائه خدمات در بیمه سلامت باید با رعایت این امر مهم انجام شود چون سلامت جامعه و مردم از اهداف مهم نظام است.

استاندار فارس در دیدار مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران

وی با تأکید بر اهمیت بیمه سلامت در تأمین آرامش جامعه، به شرایط کنونی و مشکلاتی که مردم با آنها مواجه هستند اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال و یا تأمین سایر زیرساخت ها به زمان زیادی نیاز دارد اما نیازهایی از جمله، تأمین آب و برق و امور مربوط به سلامت مردم باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه تصمیمات و قوانین اجرا شده در طرح تحول در نظام سلامت باید به صورت شفاف برای مردم، مدیران بیمارستان ها، صاحبان داروخانه ها و سایر فعالان در این حوزه اطلاع رسانی شود، گفت: اطلاع رسانی صحیح و شفاف مانع به وجود آمدن بسیاری از ابهامات و جوسازی های احتمالی در حوزه سلامت خواهد شد.

استاندار فارس در دیدار مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران

​استاندار فارس گفت: در شرایط کنونی و با توجه به مشکلات موجود باید موضوعاتی همچون توسعه بیمه همگانی و سلامت مردم مورد توجه ویژه مسئولان و دست اندرکاران امر بهداشت و درمان و مراکز بیمه ای باشد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت بیمه شدگان استان فارس، جمعیت بیمه شدگان کل کشور را 40 میلیون نفر و در استان فارس 2میلیون و 800 هزار نفر دانست و گفت: 87 درصد از بیمه شدگان سلامت در استان فارس از بیمه رایگان استفاده می کنند.

طاهر موهبتی با بیان اینکه تاکنون پرداخت مطالبات بخش های خصوص و دولتی با معوقاتی رو به رو بود، از به روز رسانی این مطالبات خبر داد و اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری، مطالبات حوزه بیمه سلامت در زمان های مشخص پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به بعضی اخبار مبنی بر تعیین سقف در ارائه خدمات بیمه سلامت، تأکید کرد: برای هیچ یک از مراکز پاراکلینیکی، از جمله داروخانه ها، مراکز تصویربرداری وآزمایشگاه ها سقفی در نظر گرفته نشده است لکن از سوی مراکز درمانی باید به این مهم توجه شود که تجویز غیر ضروری در ارجاع به مراکز یاد شده صورت نپذیرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت همچنین اظهار داشت: بیمه سلامت هیچ سقفی برای پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص تعیین نکرده اما مشوق هایی همچون پرداخت 90 درصد از مطالبات برای پزشکانی که این سقف را به صورت داوطلبانه کاهش دهند در نظر گرفته است.

وی همچنین در رابطه با سیاست های بیمه سلامت در حوزه اطلاع رسانی گفت: با اعضا هیأت مدیره نظام پزشکی استان ها، مدیران بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی و سایر دست اندرکاران حوزه سلامت جلسات توجیحی برگزار شده و در برنامه کاری و دیداری می باشد.