معاون سپاه قدس گیلان حجاب را ابزاری برای پررنگ‌تر شدن نقش بانوان در جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، عباس بایرامی پیش از ظهر امروز در نشست خبری "عفاف و حجاب" در رشت ضمن تجلیل از مقام شهید "بیگلو" اظهار داشت: بسیاری از افرادی که در جنگ افتخار آفرینی کردند حاصل تربیت این شهید بزرگوار بودند. 

بایرامی حجاب را ابزاری برای پررنگ‌تر شدن نقش بانوان در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: وجود امنیت روانی لازمه پیشرفت یک جامعه است و نبود امنیت روانی اعتماد‌ها را سلب کرده و بنیان خانواده‌ها را سست می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه قرآن کریم در بسیار از آیات زنان را به رعایت حجاب دعوت کرده است عنوان داشت: این دعوت در صورتی انجام شده که قرآن بر لزوم حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی نیز تاکید دارد.

وی حجاب را حق‌الله و نوعی حق اجتماعی دانست و تصریح کرد: رسیدگی و توجه با مسئله حجاب و عفاف نباید منحصر به هفته حجاب و عفاف باشد بلکه باید در تمام طول سال به آن رسیدگی کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه براساس روایات و آیات قرآن حجاب مانع افسردگی و فرسودگی می‌شود عنوان داشت: امروز بسیاری از روانشناسان جهان به تاثیرات مثبت حجاب پی برده‌اند.

بایرامی با بیان اینکه روایات اهل‌بیت و آیات قرآن می‌تواند پاسخ تمام پرسش‌های موجود در حوزه حجاب و عفاف را بدهد ابراز داشت: هیچ سئوالی در این حوزه بی پاسخ نمی‌ماند

حضرت زهرا(س) الگویی بی‌نظیر برای تمام زنان

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان حضرت زهرا(س) را الگویی بی‌نظیر برای تمام زنان دانست و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) احیاگر بزرگ اسلام و حجاب بود زیرا با بروز انقلاب اسلامی، اسلام و حجاب در تمام دنیا زنده شد.

وی با اعلام اینکه امروز بانوان محجبه الگویی عملی برای سایر زنان در مقابل تبلیغات رسانه‌های معاند هستند گفت: از همه جوانان می‌خواهیم تا تاریخ پهلوی را مطالعه کرده و ببینند چگونه حجاب از سر زنان کشیده و سبب می‌شدند تا آن‌ها از ترس کشف حجاب در خانه‌ها بمانند.

بایرامی با تاکید بر اینکه امروز حجاب و عفاف یکی از سلاح‌های جنگ نرم است تصریح کرد: در طول 40 از گذشت عمر انقلاب اسلامی، دشمنان همواره علیه حجاب و عفاف با تمام قوا فعالیت کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب زن را به عنوان یک عنصر غیراجتماعی و با نگاه ابزاری مورد استفاده قرار می‌دهند افزود: برخی افراد در داخل کشور به اسم ایجاد تمدن نوین به دنبال تئوریزه کردن نگاه‌های غرب گرایانه هستند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه فرهنگسازی در حوزه حجاب را باید از مهدهای کودک و خانواده‌ها آغاز کرد اظهار داشت: سپاه از همه گروه‌ها می‌خواهد تا با مسئله حجاب به عنوان یک ابزار سیاسی و جناحی برخورد نکنند.

بایرامی با اشاره به برنامه سپاه قدس گیلان و بسیج در راستای وجه به وضعیت حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: آموزش همگانی، تذکر لسانی، همکاری با ناجا و قوه قضائیه و اجرای پروژه‌های پژوهشی در زمینه ترویج حجاب در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در حوزه عفاف و حجاب در سواحل گیلان عنوان داشت: مردم گیلان دارای ریشه‌های عمیق دینی هستند اما برخی افراد تلاش می‌کنند تا این شرایط را از بین ببرند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه حضور مسافران در استان گیلان سبب بروز برخی تحولات فرهنگی می‌شود گفت: برخی از مسافران متاسفانه امنیت روانی استان را برهم می‌زنند.

بایرامی با اعلام اینکه سپاه در برخورد با جرائم سازمان یافته با جدیت ورود کرده و منتظر کسی نمی‌ماند تصریح کرد: با افرادی که با تحریک عوامل خارجی به دنبال از بین بردن آرامش‌ روانی خانواده‌ها هستند برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به دیگر اقدامات سپاه قدس گیلان در راستای رفع مشکلات فرهنگی سواحل خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و جنگ‌های شادی از جمله این اقدامات است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه تمام متولیان فرهنگی گیلان باید در رفع مشکل فرهنگی سواحل دخیل باشند گفت: این نکته که برخی می‌گویند خودرو حریم شخصی است اشتباه است و همه باید طبق قانون رفتار کنند‌.

بایرامی با ببان اینکه اکثر بانوان بدحجاب نمی‌دانند که با بدحجابی خود پازل دشمن را تکمیل می کنند عنوان داشت: سپاه اجازه نمی‌دهد کسی امنیت روانی گیلان را برهم بزند.

وی با اعلام اینکه همه افراد معتقد به مبانی اسلام باید در زمینه تحقق امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند ابراز داشت: متاسفانه زیرساخت‌های موجود در سواحل برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران کافی نیست.