رئیس کل دادگستری استان از صدور حکم پرونده قتل 8 زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمدسیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان از صدور حکم پرونده قتل 8 زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد و افزود: متهم مرد پرونده (ف.ن) به جرم 8 فقره قتل عمد زن مسلمان به 8 فقره قصاص نفس محکوم گردید که اولیای دم مقتولان جملگی با پرداخت یک دوم دیه کامل مرد مسلمان یا پرداخت دیه از بیت المال در اعمال ماده 428 قانون مجازات اسلامی، می توانند قصاص نمایند.

رئیس کل دادگستری گیلان عنوان کرد: این مرد به جرم جنایت بر میت نسبت به 6 نفر به  6 فقره یک دهم دیه کامل در حق مقتولان و 6 فقره 100 ضربه شلاق تعزیری و همچنین به  جرم 8 فقره سرقت طلاجات مقتولان به مجازات 8 فقره سه سال حبس و 8 فقره یکصد ضربه شلاق تعزیری و رد اموال مسروقه در حق اولیای دم محکوم شد.

سیاوش پور در ادامه به شرح محکومیت متهم زن پرونده پرداخت و بیان داشت: متهم زن پرونده (ل.گ) به جرم معاونت در یک فقره قتل  به 12 سال حبس تعزیری و به جرم مورد معامله قراردادن4 فقره طلاجات متعلق به مقتولان به 4  فقره 4 سال حبس و 4 فقره 80 ضربه شلاق محکوم شد.

وی افزود: درخصوص سایر اتهامات متهم زن پرونده (ل.گ) مبنی بر خودداری در مساعدت به فردی که در خطر جانی بوده و مساعدت در خلاصی متهم اصلی از محاکمه و مجازات برای این زن رای برائت صادر شد.

این مقام ارشد قضایی در پایان تصریح کرد: رای صادره ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهی در دیوانعالی کشور خواهد بود.