گزارش ها حاکی از این است که نیمه شب سه شنبه یک تانکر حامل نفت مازوت در شهر سنندج با یک اتوبوس مسافربری برخورد کرده که به گفته مسئولان 11 کشته و 7 زخمی برجا گذاشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛هیرش رضایی مدیرکل  روابط عمومی وامور بین اللمل استانداری کردستان در گفتگوی اختصاصی ،با تشریح حادثه تصادف بین یک دستگاه تانکر نفتکش و اتوبوس مسافربری سنندج به تهران گفت: این حادثه حوالی ساعت 12 بامداد در حالی روی داد که اتوبوس در حال خروج از ترمینال سنندج بود.

وی با اشاره به اینکه اتوبوس متعلق به شرکت مسافربری گیتی سیر  بود،افزود:تصادف بلوار دکتر حسینی شهر سنندج باعث انفجار و آتش سوزی شدیدی شد.

رضایی بیان کرد: 11جسد تحویل نیروهای اورژانس داده شد که 10 نفر از مسافران  اتوبوس و یک نفر هم راننده نفت کش بوده است.

 به گفته رضایی در این حادثه که با انفجار شدید همراه بود 2 دستگاه خودرو وانت پیکان  و خودروی دیگر هم از بین رفتند .

مدیرکل روابط عمومی وامور بین اللمل استانداری کردستان با بیان اینکه 18 هزار لیتر مواد سوختی آتش گرفت،گفت: در این حادثه راننده و شاگرد اتوبوس جان سالم به در بردند .

 به نقل از شاهدان عینی نیز در رابطه با این سانحه و عمق فاجعه مردم به ماشین های دولتی هجوم برده  و خساراتی را به این ماشین ها وارد کردند.

سرهنگ نادری علت این سانحه را بریدن ترمز تانکر و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام کرد.

گفتنی است دو روز پیش نیز سانحه رانندگی  موجب خسارات مالی به یک دستگاه اتوبوس در گردنه صلوات آباد سنندج شد که این حادثه هیچ گونه خسارات جانی در پی نداشت.