رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش گیلان گفت: این اردو در راستای اجرای برنامه های اوقات فراغت، توسعه و تقویت فعالیت های گروهی و ایجاد فرصت های مناسب برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، عباسی غریب رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش گیلان با اعلام این خبر گفت: در تابستان امسال بیش از 330 دانش آموز دختر و پسر دوره اول متوسطه به اردوی بنیاد علوی اردوگاه امام خمینی( ره) لواسان تهران اعزام می شوند.

عباسی غریب گفت: این اردو در راستای اجرای برنامه های اوقات فراغت، توسعه و تقویت فعالیت های گروهی و ایجاد فرصت های مناسب  برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار برگزار می شود که در آن دانش آموزان در فصل تابستان در هر دوره از روز شنبه هر هفته به اردو اعزام و تا روز پنجشنبه  در این اردوگاه حضور می یابند.

وی افزود: خدمات غربالگری و آزمایشات استاندارد شامل معاینه دقیق چشم، شنوایی سنجی و ...برگزاری کارگاههای مهارتی و کلاسهای سفالگری، نجوم، شیمی، اوریگامی و ... اجرای مسابقات و برنامه های فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری از مهمترین برنامه های این اردو می باشد.