شهردار اصفهان گفت: به دلیل خشکسالی میراث های اصفهان در معرض تهدید قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، قدرت الله نوروزی  در مراسم افتتاح فاز سه خط یک مترو  بیان کرد: سه میراث بزرگ اصفهان یعنی چهل‌ستون، میدان نقش‌جهان و مسجد جامع میراث‌های ثبت‌شده در یونسکو است که به دلیل خشکسالی مورد تهدید واقع‌شده است.

وی افزود:محور تمام فعالیت تیم مدیریت جدید شهری اصفهان، انسجام، وحدت، همدلی و همت است و امیدواریم با همراهی همه بخش های کشور بتوانیم حرکت پویاتر و جدی تر داشته باشیم.

نوروزی با اشاره به این که 17 سال از زمان آغاز اجرای خط یک مترو اصفهان می گذرد، گفت: اجرای این پروژه با چالش های متعددی روبه رو شد و در صورت تخصیص اعتبار به این پروژه در زمانی که هم می شد شهر را ارزان تر اداره کرد و هم وضعیت مالی شهرداری ها مناسب بود، مترو بسیار زودتر در اصفهان تکمیل شده بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته عملیات اجرایی ایستگاه‌های میدان امام حسین(ع) و میدان انقلاب 48 و 45 درصد پیشرفت داشت، تصریح کرد: از حدود چهار ماه قبل از نوروز ۹۷ فعالیت‌ها با شتاب بیشتری پیش رفت تا اینکه در پایان سال ۹۶ دو ایستگاه آماده بهره‌برداری شد.

شهردار اصفهان گفت: امروز هویت تاریخی اصفهان در معرض تهدید قرار دارد، امروز کاخ چهلستون، پل خواجو، پل سی و سه پل، میدان نقش جهان و مسجد جامع عتیق که میراث های ثبت شده در یونسکو است با تهدید احتمال فرونشست زمین مواجه شده و به واسطه تشنگی زاینده رود در خطر سقوط قرار گرفته است.