معاون اول رییس جمهور گفت: در سال گذشته فاینانس دو میلیارد دلاری برای قطار سریع السیر اصفهان- تهران اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح مرحله سوم خط یک مترو اصفهان  با بیان اینکه در سال گذشته فاینانس دو میلیارد دلاری برای قطار سریع السیر اصفهان- تهران اختصاص داده شد، گفت: در حال حاضر فاینانس و گشایش اعتبار آن انجام شده و قطارها به سرعت به کشور وارد خواهد شد.

وی افزود: تکنولوژی جدیدی که به زودی در کشور شکل خواهد گرفت، برقی کردن راه آهن تهران- مشهد و راه آهن گرمسار است تا امکانات ریلی در ایران توسعه پیدا کند.

جهانگیری با بیان اینکه برای حمل و نقل حومه ای دستورالعمل‌های جدیدی صادر شده است، گفت: روزانه صدها خودروی سواری در جاده های کشور تردد می کنند، این در حالی است که اگر راه آهن حومه ای به عنوان سیاست جدید دنبال شود، یک حلقه مناسب از راه آهن سریع السیر و تلفیقی از مترو و راه آهن حومه ای شکل می گیرد و بخش اعظمی از جابه جایی مسافر انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای تاکسی ها و موتور سیکلت ها نیز برنامه ریزی های خوبی انجام شده است، ادامه داد: امیدواریم از تمام فرصت ها استفاده شود و طرح های بزرگی که نیازمند دانش است، در کشور بومی سازی گردد.

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: شهرداری ها خط مقدم طرح های بزرگ خواهند بود و به همین جهت در آینده نزدیک جلسه ای با شهرداران کلان شهرها برگزار می کنیم و دولت به ارتباط گیری با شهرداران کلان شهرها تأکید دارد.

وی با اشاره به توانمندی مهندسان داخلی اظهار کرد: طرح های مهمی که افتتاح شد، نشان از توان بالای مهندسان ایرانی دارد؛ با کشوری که از چنین مهندسان خبره ای برخوردار است، باید با ادب و احترام با مردم وارد تعامل و گفت‌وگو شد؛ زیرا در گفت‌وگو و تعامل کسی متضرر نمی شود.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر این که ما به توانمندی و منطق خود اعتماد داریم و پشتوانه این اعتماد فعالیت ارزنده مدیران داخلی کشور است، تصریح کرد: اصفهان باید همچون سایر بخش ها در زمینه ارتقاء دانش بومی نیز تلاش کند، بدرخشد و طرح‌های مهم افتتاح کند.