مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: واحد هایی که با هیچ کدام از مسائل صرفه جویی و کاهش آلودگی آب تمکین نکنند بر علیه آنها اعلام جرم می‌کنیم.

احمد لاهیجان زاده در گفتگو با خبرنگار موج خوزستان، اظهار کرد: جلسه امروز شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون عمدتاً معطوف بود به اجرایی کردن طرح جامع کاهش آلودگی رودخانه کارون که این طرح در شورای عالی آب ارائه شد و عمده پیشنهاداتی که برای آن مطرح شده بود به تصویب رسید.

لاهیجان زاده گفت: یک اعتبار ۸۷۰۰ میلیارد تومانی در اینجا مصوب شد نهایتاً در قالب مصوبه 15.1.96 دولت چیزی حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آن اختصاص داده و تا جایی که اطلاع دارم هزارمیلیارد تومان آن به استان در سال 96 داده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: یکی از وظایف سازمان محیط زیست بحث سیاستگذاری است که ما مطالعه جامع انجام دادیم و سیاستی برای کاهش آلودگی تعریف کردیم و به مراجع بالاتر رساندیم و آن را در قالب یک برنامه در جهت کاهش آلودگی رودخانه و اعتبارات لازم آن هم مصوب شده و دستگاههای اجرایی  باید همت لازم جهت اخذ اعتبارات را به سرانجام برسانند.

لاهیجان زاده عنوان کرد: ما با تک تک منابع مصرف کننده آب و منابع آلوده کننده آب جلسات متعدد کارشناسی داریم برای آنها برنامه تعریف می کنیم آنها به ما برنامه می دهند ما برنامه آن را کنترل و رصد می‌کنیم و در نهایت بر اساس برنامه زمان بندی کاهش مصرف و آلودگی آب انجام می شود.

وی تصریح کرد: در کنار این واحد هایی که با هیچ کدام از این مسائل تمکین نکند بر علیه آنها اعلام جرم می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اینکه واحد های زیادی داریم که بر علیه آنها شکایت شده پرونده قضایی دارند امثال آنها خیلی زیاد هست، بیان داشت: از جمله این واحدها  شرکت آب و فاضلاب خوزستان است  که با حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد باعث آلودگی آب می شود.