مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: در حال حاضر 500میلیارد تومان در بخش بیمه ای از کارگاه ها در سراسر استان طلب داریم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جمیل حق پرست ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن 25تیرماه روز تامین اجتماعی با تبریک این روز به بیمه شدگان، تفاوت تامین اجتماعی با دیگر سازمان ها و اداره ها را تشریح  و عملکرد این سازمان طی سال گذشته را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تامین پرداخت مستمری مستمری بگیران مهمترین از مهمترین دغدغه های این سازمان است، اظهار کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی فعلی در کشورف برای پرداخت حقوق مستمری بگیران تمهیدات لازم اندیشیده شده است و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.

این مسئول با اشاره به مطالبات بخش بیمه ای خاطر نشان کرد: در حال حاضر 500میلیارد تومان در بخش بیمه ای از کارگاه ها در سراسر استان طلب داریم.

حق پرست در ارائه گزارش عملکرد از اداره کل تامین اجتماعی گیلان اظهار کرد: تامین اجتماعی گیلان دارای یک بیمارستان، دو پلی کلینیک تخصصی، ۶  درمانگاه تخصصی، سه درمانگاه عمومی و یک کلینیک دندانپزشکی است .

وی با بیان اینکه یک میلیون و 250 هزار و 794 نفر در گیلان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: از این تعداد، 470 هزار و 72 نفر بیمه شده اصلی و 557 هزار و 654 نفر بیمه شدگان تبعی، 117 هزار و 52 مستمری بگیر اصلی و 124 هزار و 16 نفر مستمری بگیران تبعی این اداره کل را تشکیل می‌دهند .

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان اضافه کرد: تعداد مستمری بگیران در سال گذشته معادل ۷ ٫ ۴ در صد رشد داشته است که بطور متوسط روزانه ۲۱ نفر به جرگه مستمری بگیران استان اضافه می‌شود که این امر دارای دلایل مختلف از جمله مهاجرت از سایر استان ها به گیلان بعد از باز نشستگی، بازگشت فعالان عرصه کار به موطن خود به دلیل نبود اشتغال مناسب در سال‌های فعالیت کاری، نسبت جمعیت شهری به روستایی،امید به زندگی و ... است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی استان گیلان متاسفانه در زمینه پرداخت بیمه بیکاری یکی از پنج استان برتر کشور محسوب می‌شود .

حق پرست اضافه کرد: در سال گذشته پرداخت بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال تعهدات بیمه ای و درمانی توسط تامین اجتماعی گیلان تحقق یافته است که مجموعه حق بیمه دریافتی تنها رقمی حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال بوده است .

وی خاطرنشان کرد: اخذ مجوز طراحی سامانه نرم افزاری توسعه خدمات غیر حضوری از دفتر راهبری سیستم‌ها به عنوان اولین استان در سطح کشور، میز خدمت مجازی در شعبه شهر صنعتی رشت در جهت تسهیل و تسریع رسیدگی به امور و افزایش رضایتمندی مخاطبان، ارتقاء شعبه لنگرود از تیپ ۳ کشوری به تیپ ۲، ارتقاء شعبه ماسال از تیپ ۵ کشوری به تیپ ۴ ،ارتقاء شعبه ۳۸ از تیپ ۲ کشوری به یک ممتاز، رشد ۴۲ درصدی تعداد بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار، انتخاب کارشناس آمار و اطلاعات استان به عنوان نمونه کشوری، انتخاب طرح پیشنهادی همکار استان در جشنواره ایده‌های ناب سازمان به عنوان منتخب کشوری از دستاوردها و موفقیت‌های این اداره کل بوده است.