شهردار بهارستان گفت:به مردم اطمینان می دهم که جلو کسانی را که می خواهند به منافع نامشروع برسند می گیریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، یحیی عیدی بیرانوند در نشست خبری با رسانه ها گفت: اعتقادم این است که رسانه ها موتور محرکه مدیران هستند و هر جامعه ای پویایی اش به فعال بودن سیستم مدیریتی و اداری آن بستگی دارد که این پویایی با پرسش گری و مطالبه گری رسانه ها حاصل می شود.

 وی افزود: یکی از شاخص هایی که می توان یک جامعه را بر اساس آن پیشرفته و توسعه یافته بر شمرد، پیشرفت در عرصه رسانه و میزان برخورداری از ابزار های رسانه ای است.

یحیی عیدی بیرانوند خاطر نشان کرد: رسانه ها هم بشیرند و هم نظیر و می توانند جلو بسیاری از ناهنجاری ها و ضعف های مدیران را بگیرند و آنها را وادار به کار و تلاش کنند.

وی جنس مدیریت در استان اصفهان را خاص عنوان کرد و تصریح نمود: در این استان به ریزه کاری ها و حاشیه ها بیشتر از اصل موارد پرداخته می شود.

شهردار بهارستان بوروکراسی اداری استان را شدید و تحرک مدیران را کم توصیف نمود و افزود: مدیر بایستی در همه زمینه ها موتور فعالی داشته باشد و جلو هدر رفتن زمان ، نیروی انسانی و هزینه ها را بگیرد.

عیدی با اشاره به این که یکی از موفقیت هایی که در این مدت داشتیم ایجاد حس اعتماد ، دوستی و همکاری بین شهرداری و شرکت عمران بود که خیلی از مسایل را حل کرد، تأکید نمود: یکی از این موارد پیشنهاد اعمال 70 درصد تخفیف برای ساخت و ساز و سرمایه گذاری بود که همین امر باعث شد که زمینه سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی در شهر بهارستان فراهم شود که در صورت تحقق آن اشتغال زایی بسیار زیادی در شهر اتفاق خواهد افتاد ، چرا که هر پروژه ای که شروع می شود در پی آن 450 شغل مرتبط با آن فعال می شود.

وی با مثبت و سازنده ارزیابی کردن تعامل و همکاری بین شهرداری و شرکت عمران در این دوره  خاطر نشان کرد: با رایزنی هایی که انجام گرفته شرکت عمران به زودی با صرف هزینه 6 میلیارد تومان عملیات اجرایی روکش آسفالت سطح شهر بهارستان را آغاز خواهد کرد.

شهردار بهارستان با بیان این که در سه مکان سه پیمانکار روی طرح توسعه شبکه پساب در حال کار هستند تا پساب به همه نقاط شهر برسد، گفت: با اجرای این طرح و در پی آن با توسعه فضای سبز چهره شهر از حالت خشک و بی روح خارج می شود، ضمن این که برای جلوگیری از هدر رفتن آب از سیستم آبیاری قطره ای استفاده خواهد شد.

عیدی تصریح کرد: در حوزه سرمایه گذاری طرح های بسیار خوبی پیش بینی شده که یکی از آنها سرمایه گذاری 130 میلیارد ریالی در باغ پیشین بانوان توسط بخش خصوصی است و سرمایه گذار قرار است که یک رستوران سنتی با زیر بنای بسیار زیاد و شرایط ویژه در این مکان احداث نماید ، همچنین این نوید را می دهیم که تلاش ما بر این است که به سمت پروژه های گردشگری  برویم تا بهارستان از وضعیت بهتری برخوردار شود ، بنابراین پروژه هایی چون: واتر اسکرین ، پل معلق با 110 متر طول، مسیر دوچرخه سواری، احداث رستوران در بام بهارستان، ساخت المان محیط بان که پروژه ی سنگینی است و حدود 1000 میلیارد ریال هزینه اجرای آن خواهد بود از جمله پروژه هایی است که به اجرا در خواهد آمد.

وی پویا بودن و متوقف نشدن در انجام وظایف را یک اصل قلمداد و خاطر نشان کرد: نباید دلسرد بشویم و با به وجود آمدن تنش ها احساس یأس کنیم، بلکه بایستی هر کاری از دستمان بر می آید برای شهر انجام دهیم ، گر چه مشکل های اقتصادی بازدارنده و آزار دهنده است.

شهردار بهارستان با اشاره به این که در شهرداری منافع خیلی ها تأمین می شود، اما تلاش کرده و می کنیم که سهم این افراد بیش از حقشان نباشد که البته همین امر باعث می شود تنش هایی ایجاد شود چون منافع نامشروع یک عده به خطر می افتد ، ضمن این که پرداختن به موضوعی که هیچ خیری در آن نیست جز ایجاد یأس و نگرانی پیامد دیگری ندارد، گفت: بر اساس قانون  کارمندان شهرداری می توانند همزمان هم عضو شورا باشند و هم در شهرداری خدمت کنند، بنابراین به استناد قانون و نامه های استانداری، جناب آقای نصر هم عضو شورای اسلامی شهر بهارستان هستند و هم بدون دریافت حقوق مشاور و مسؤول جذب سرمایه گذاری شهرداری می باشند.

عیدی با بیان این که این نوید را می دهیم که از حق و حقوق شهروندان بهارستان دفاع خواهیم کرد ، تأکید نمود: در حوزه عمرانی تلاش کرده ایم که پیمانکاران به آن چیزی که حقشان است برسند ، نه آنچه خودشان می خواهند ، بنابراین برخی از صورت وضعیت هایی که پیمانکاران ارایه کرده اند را اصلاح کرده ایم و برای نمونه یکی از آنها که یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود را پس از بررسی به 550 میلیون تومان رساندیم، همچنین نزدیک به یک میلیارد و 700 میلیون تومان از صورت وضعیت چند پیمانکار دیگر کسر شده، مورد بعدی هم پیمانکاری که 200 میلیون تومان حق داشته 600 میلیون تومان گرفته که از طریق مراجع قضایی پیگیری کرده ایم تا برگشت داده شود ، بقیه موارد را هم بررسی و دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: همه کارها در چارچوب قانون انجام شده و می شود و دقیقاً روی آنها نظارت صورت می گیرد، از سوی دیگر سازمان بازرسی هم به همه موارد اشراف دارد و آنها را دقیقاً رصد می کند.

شهردار بهارستان با بیان این که اجازه نمی دهیم مثل گذشته اموال شهرداری در اختیار دیگران قرار گیرد ، خاطر نشان کرد: وقتی بخواهی از حقوق مردم دفاع کنی طبیعی است که منافع یک عده به خطر می افتد و شروع به سنگ اندازی و مانع ایجاد کردن می کنند ، اما این اطمینان خاطر را هم به مردم گرامی بهارستان و هم به رسانه ها می دهم که جلو کسانی را که می خواهند به منافع نامشروع برسند می گیریم.